ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США та Південна Корея мають намір розширити співпрацю у сфері обміну валюти та обмежити ціни на російську нафту

Велика Епоха
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль знизує руку міністру фінансів США Джанет Йеллен під час зустрічі в офісі президента в Сеулі, Південна Корея, 19 липня 2022 року. (South Korean Presidential Office via Getty Images)

Сполучені Штати і Південна Корея домовилися розширити співпрацю у сфері стабілізації валютного ринку та обмеження цін на російську нафту, щоб пом'якшити світову інфляцію, що росте.

Міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок зустрілася з міністром фінансів Південної Кореї Чу Кен Хо в Сеулі, щоб обговорити економічну безпеку та заходи щодо зміцнення ланцюжків постачання.

Єллен і Чу погодилися з тим, що дві країни мають можливість здійснювати різні спільні дії, у тому числі надання ліквідних коштів, у разі потреби, — йдеться в заяві міністерства фінансів Південної Кореї.

У заяві міністерства не згадується, чи домовилися США та Південна Корея про лінію валютних свопів, яка закінчилася у грудні минулого року.

Індекс споживчих цін у Південній Кореї у червні зріс на 6 відсотків, що є найвищим показником з 1998 року, а курс її валюти впав більш ніж на 9 відсотків щодо долара США цього року.

Єллен зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем перед зустріччю з Чу, де Юн закликав до поглибленого обговорення з Вашингтоном співпраці зі стабілізації валютного ринку.

За словами його офісу, Юн наголосив, що «стабільність глобальних цін на енергоносії та проблеми з ланцюжками постачання мають бути вирішені за допомогою такого міжнародного співробітництва, і що дві країни мають активно взаємодіяти для досягнення спільної мети».

Під час зустрічі Чу заявив, що Південна Корея буде готова підтримати план Вашингтона щодо встановлення стелі цін на російську нафту, але це обмеження має бути встановлене таким чином, щоб стабілізувати споживчі ціни.

«Незаконна війна Росії та глобальний енергетичний шок, що виник за нею, наголосили на необхідності захисту від залежності від іноземної нафти, яка робить нас уразливими перед капризами авторитарних осіб, таких як Володимир Путін», — сказала вона у своєму виступі, підготовленому Міністерством фінансів США.

«Водночас Сполучені Штати та [Республіка Корея] продовжують працювати у тісній співпраці, щоб обмежити подальший розвиток та поширення Північною Кореєю своїх ядерних та ракетних програм», — додала Єллен.

За матеріалами The Epoch Times USA