ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Для підтримки вторгнення на Тайвань Китай може використовувати цивільні судна, — експерт

Велика Епоха
Танки-амфібії Народно-визвольної армії Китаю висаджуються на берег під час другого етапу спільних російсько-китайських навчань неподалік Ціндао на півострові Шаньдун, Китай, 22 серпня 2005 р. (Getty Images)

Комуністична партія Китаю (КПК) може використовувати цивільні судна для підтримки вторгнення на Тайвань та наступної війни, вважає один з експертів.

Іноді вважається, що військове крило КПК, Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), не має достатнього амфібійного потенціалу, необхідного для логістичного забезпечення вторгнення та окупації Тайваню. І існує деяка невизначеність щодо того, якою мірою китайські збройні сили розвивають свої амфібійні можливості.

«Багато досліджень можливостей НВАК щодо вторгнення в Тайвань зосереджені навколо відсутності здатності перекинути ці сили через протоку», — говорить Лонні Хенлі, викладач Університету Джорджа Вашингтона.

«Ми досі не можемо відповісти на запитання, чи зможе НВАК дійсно перекинути свої сили через протоку, а якщо перекине, то чи зможе підтримувати їх у бою на острові?».

Хенлі, який раніше працював у Розвідувальному управлінні Міністерства оборони з питань, що стосуються Східної Азії, сказав, що НВАК навряд чи спробує висадити десант на Тайвань за американським зразком, і, швидше за все, використовуватиме можливості важкого десанту для висадки на острів первісних сил вторгнення, перш ніж зміцнювати та постачати ці сили за допомогою цивільних судів.

За словами Хенлі, залучаючи цивільні судна для посилення НВАК, КПК може значно збільшити свої можливості щодо підтримки армії у сценарії вторгнення. Проте, сказав Хенлі, важко точно визначити, як можуть виглядати плани КПК щодо затяжної боротьби за Тайвань.

За його словами, у НВАК немає усталеного способу ведення бойових дій, оскільки вона не вела війни з 1979 року. Таким чином, хоча офіцери НВАК написали безліч доповідей про гіпотетичні варіанти боротьби зі США за майбутнє Тайваню, армія не має досвіду бойових дій з противниками, щоб точно знати, як краще відповісти.

Щобільше, хоча громадянські активи могли б допомогти НВАК підтримувати свої сили на Тайвані під час потенційного конфлікту, Хенлі вважає, що в КПК мало доказів того, що вона має у своєму розпорядженні плани боротьби з глобальними економічними наслідками, які, ймовірно, підуть за таким вторгненням.

«Вельми ймовірно, що Китай буде відрізаний від торгівлі із зовнішнім світом або здебільшого зовнішнього світу, принаймні на час конфлікту і, можливо, на деякий час після нього», — сказав Хенлі.

«Наскільки сам Китай стійкий до такого відсікання?»

Західні експерти не мають відповідей на це питання або на питання, що стосуються стратегії КПК щодо постачання своїх збройних сил в умовах затяжного конфлікту, сказав Хенлі.

«Ми не можемо відповісти на жодне з цих питань».

За матеріалами The Epoch Times USA