ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Фіджі видала ліцензії китайській гірничодобувній фірмі на пошук золота всупереч протестам людей

Велика Епоха
Острів Фіджі. (Janis Rozenfelds/Unsplash)

Міністерство земель та мінеральних ресурсів Фіджі видало дві спеціальні ліцензії на проведення пошукових робіт китайської гірничодобувної компанії Ding Jing Mining Pty Ltd. Це сталося більш як за рік після того, як місцеві жителі висловилися проти такого кроку.

Домовленість була укладена на тлі побоювань щодо впливу Пекіна в Тихоокеанському регіоні, який триває після відвідування міністром закордонних справ Китаю Ван І восьми тихоокеанських країн.

У заяві, опублікованій 17 червня, міністерство підтвердило, що компанії Ding Jing було видано спеціальну ліцензію на розвідку родовища Вуда в Лаутоку — на північному заході острова. Інша ліцензія — на розвідку родовища Ракіракі, на півночі в провінції Ра.

«Група компаній Ding Jin має різноманітний інвестиційний портфель на Фіджі. Їхнє останнє підприємство — розвідка та розробка корисних копалин…».

Міністр Фіджі Джоне Усамате привітав китайську фірму з отриманням ліцензії та успішним завершенням «суворого» процесу подання та розгляду заявки.

«Ding Jing Mining Pty Limited, купуючи дві спеціальні ліцензії, повністю усвідомлює ризик, пов'язаний із розвідкою корисних копалин, що не гарантує будь-яких доходів на даному етапі доти, доки не будуть виявлені придатні для видобутку мінеральні ресурси», — сказав він.

У березні 2021 року понад 40 мешканців села Ракіраки взяли участь у громадських консультативних зборах, організованих міністерством мінеральних ресурсів острова, де вони висловили стурбованість з приводу надання ліцензії на розвідку компанії Ding Jing, повідомляє Fiji Sun.

Дані Американського інституту підприємництва показали, що за останні два десятиліття китайські компанії інвестували понад 2 мільярди доларів США у гірничодобувну промисловість Тихоокеанського регіону, включаючи спірні шахти Porgera, Ramu Nickel та Frieda River у Папуа-Новій Гвінеї.

У 2020 році уряд Папуа-Нової Гвінеї скасував оренду золотої копальні Porgera в Ензі, що частково належить Китаю, заявивши, що країна не отримує своєї справедливої долі прибутку.

За матеріалами The Epoch Times USA