ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Учитель математики, практикувальник Фалуньгун, помер через рік після 19-річного ув'язнення у китайській в'язниці

Велика Епоха
Реконструкція однієї з численних нелюдських тортур, що використовуються китайською компартією для переслідування послідовників Фалуньгун у Китаї (Minghui.org)

Чжан Яомін, вчитель математики та практикувальник Фалуньгун, помер на північному сході Китаю на початку квітня, через рік після відбуття 19-річного ув'язнення за інформування людей про те, що відбувається з Фалуньгун.

Фалуньгун (також Фалунь Дафа) — це духовна практика, яка слідує трьом фундаментальним принципам, а саме істині, доброті та терпінню, і включає п'ять повільних вправ. Після оприлюднення в 1992 році в Китаї, кількість практикувальників збільшилася з 70 до 100 мільйонів в 1999 році. У тому ж 1999 році китайський режим вважав популярність цієї практики загрозою і розпочав загальнонаціональну кампанію переслідування з метою її викорінення.

За даними Minghui.org, американського сайту, який документує переслідування Фалуньгун Комуністичною партією Китаю (КПК), пан Чжан, який народився в 1963 році, викладав у середній школі "Сіншань шахта №1" району Сян'ян міста Хеган провінції Хейлунцзян. Він регулярно страждав від фарингіту, синуситу та холециститу. Проте всі ці недуги зникли, як тільки він слідом за своєю дружиною Фань Фенчжень почав робити практику Фалуньгун.

Пані Фань, терапевт у лікарні в Ліньбей, щозими мучилася від хронічного кашлю, який не піддавався лікуванню. Вона сказала, що її здоров'я відновилося після того, як вона почала займатися Фалуньгун.

Звільнившись від проблем зі здоров'ям, подружжя мало намір продовжувати практику Фалуньгун. Коли КПК розпочала свої переслідування, вони були сповнені рішучості продовжувати практикувати попри все.

За даними Minghui.org, 20 квітня 2002 року пан Чжан та ще кілька його товаришів налаштувалися на міське телебачення комуністичного режиму, щоб транслювати відео. У 20-хвилинному відеоролику їм вдалося показати громадськості, як комуністичний державний телеканал CCTV хибно стверджує, що у 2001 році п'ятеро людей підпалили себе на площі Тяньаньмень, припускаючи, що це були послідовники Фалуньгун.

Абсолютно несподіваний маневр збентежив місцеву владу, оскільки вони всіляко намагалися приховати ці факти від громадськості. У помсту, понад 500 людей практикувальників Фалуньгун, включаючи Чжана, були масово заарештовані в місті. Суд округу Гуннун засудив його до 19 років у жовтні того ж року.

Учитель математики

За даними Minghui.org, пан Чжан спочатку утримувався у в'язниці № 3 міста Харбін разом з іншими практикувальниками. Після того, як з'явилася інформація про те, що один із практикувальників помер після тортур, влада занепокоїлася. Щоб послабити зовнішній тиск, влада відправила тих, хто чинив опір вимогам відмовитися від Фалуньгун, до в'язниць у містах Дацин, Муданьцзян та Тайлай провінції Хейлунцзян.

У в'язниці Тайлай Чжана продовжували катувати, у тому числі прив'язували за руки до підлоги і позбавляли сну, за даними Minghui. Одного разу його було звільнено за медичними показаннями у зв'язку з тяжкою анемією та гемороєм. Однак у серпні 2015 року його було відправлено назад і залишався він там до 23 квітня 2021 року. Коли його нарешті випустили, сім'я побачила, що він дуже схуд.

За твердженням Minghui, його дружину забрала поліція під час масового затримання у 2022 році. У Харбінському наркологічному центрі вона зазнавала тортур, у тому числі неодноразових ударів електричними кийками. В одній із частин цієї установи містяться практикувальники Фалуньгун, які зазнають там тортур.

Статті Minghui.org свідчать про продовження утиску духовної групи і серйозну нестачу міжнародного розслідування, при цьому сотні тисяч людей перебувають в таборах, ув'язнені в центрах утримання під вартою, "чорних в'язницях" і центрах промивання мізків по всій країні.