ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відлуння «культурної революції»: китайська влада почала застосовувати публічне приниження порушників заходів проти COVID-19

Велика Епоха
Медсестра вводить вакцину Sinovac проти COVID-19 мешканцю повіту Жун'ань округу Лючжоу Гуансі-Чжуанського автономного району КНР, 3 червня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

На відео, розповсюдженому в китайських соціальних мережах, людей водять вулицею за порушення антиковідних заходів, введених китайським режимом у боротьбі з пандемією. Акт суспільного приниження викликав бурхливу і загальну критику в соцмережі.

28 грудня на YouTube та інших платформах соціальних мереж материкового Китаю було поширене відео, на якому знято чотирьох людей в білих захисних костюмах, масках та окулярах, а на їхніх грудях та спині висіли великі таблички з їхніми фотографіями, прізвищами та іменами. Кожного вели по два поліцейських, одягнених в такі ж захисні костюми. Завершував колону спецпідрозділ з боротьби з заворушеннями, озброєний автоматами. Процесія ганьби пройшла маршем повз живий поліцейський коридор і глядачів з вулиці.

Місцеві жителі підтвердили китайському виданню Epoch Times 29 грудня, що такий інцидент справді мав місце. Акт публічної ганьби пройшов у смт Туньпань (Tunpan) повіту Цзінсі, округу Байсе, автономного району Гуансі.

ВІДЕО: На відеоролику, розповсюдженому в Інтернеті, записано акт публічної ганьби, який провели в автономному районі Гуансі

Як повідомив виданню мешканець Туньпань, серед порушників, що провели вулицями його містечка, були іммігранти зі В'єтнаму. Тест одного з них показав позитивний результат на COVID-19 і вони перебували на карантині більше ніж 20 днів. «По закінченню ізоляції чотирьох провинних повели вулицями. Вперше тут бачу таке публічне приниження. Адже вони ризикували, щоби вижити».

За словами користувачів соцмережі в Інтернеті, Цзінсі розташований на кордоні Китаю та В'єтнаму. Ці чотири особи підозрюються у незаконному перетині кордону. З них двоє родом із Гуансі, які підозрюються у допомозі іноземцям перетинати кордони Китаю, закриті під час пандемії. Поліція перехопила чоловіків, коли вони прямували до столиці провінції Гуансі Нанніну. В'єтнамських іммігрантів звинуватили у незаконному перетині кордону та порушенні профілактичних заходів у боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Парад викликав бурхливу реакцію в Інтернеті. Багато хто вважає, що такий крайній захід недоречний. Пізніше Управління національної безпеки міста Цзінсі та місцева влада міста Аньнін оголосили, що це було дисциплінарне попередження, спрямоване на запобігання контрабанді на кордоні та стимулювання громадськості дотримуватися заходів щодо боротьби з епідемією.

Редакція китайськомовної газети Epoch Times намагалася розпитати про інцидент Китайський центр контролю та профілактики захворювань (CDC) Гуансі в Байсе, але на дзвінок не відповіли. Потім видання дзвонило на офіційну гарячу лінію уряду Байсе та Гуансі, а також CDC Цзінсі, але всюди відповідали, що нічого про це не знають.

Згідно з коментарем «Пекінських новин» материкового Китаю від 29 грудня, китайський уряд у 1988 році заборонив акти публічної ганьби для всіх підозрюваних та засуджених злочинців, у тому числі для засуджених до страти, але подібні інциденти неодноразово відбувалися протягом багатьох років.

Акт публічної ганьби та плакати нагадали багатьом китайцям темний період «культурної революції». П'ять десятиліть тому такі акти були характерною рисою переслідувань, беззаконня та хаосу, розв'язаних червоними гвардійцями Мао Цзедуна.

Житель Гуансі Лі Яньцзюнь прокоментував китайському Epoch Times: «Заяви компартії (КПК) про те, що вона керує країною згідно з законами, — пустослів'я та брехня. Хіба це закон? КПК завжди поводилася беззаконно, використовуючи засоби боротьби та репресії, як це вона робила під час “культурної революції”, щоб залякати народ і змусити всіх боятися. І, в результаті, ми стали слухняним стадом».

Інший коментатор Вень Сяоган також зазначив: «Подібний акт є приниженням. Навіть якщо ці люди скоїли злочини, все одно не можна так з ними поводитися. Схоже, Китай відкинуло на кілька десятиліть назад, в епоху “культурної революції”».

За матеріалами The Epoch Times USA