ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай закликає банки підтримати сектор нерухомості

Велика Епоха
Домовласники в Китаї відмовляються вносити щомісячні платежі щонайменше у 100 житлових проєктів. (Hector RETAMAL/AFP via Getty Images)

Китай закликав банки надати більше кредитів забудовникам, які борються з числом домовласників, що зростає, які відмовляються вносити платежі, що посилює кризу у сфері нерухомості.

Деякі компанії щосили намагаються продовжувати будівництво та своєчасно здавати житло, продане ще до закладки фундаменту. Попередній продаж — найпоширеніший спосіб продажу нерухомості в Китаї.

Згідно з галузевими та аналітичними даними, домовласники відмовляються вносити щомісячні платежі щонайменше у 100 житлових проєктах.

Робітники на будівельному майданчику, Пекін, 26 квітня 2022 року. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

Цей удар по щомісячних платежах підвищує побоювання зараження фінансової системи кризою нерухомості.

Регулятор у неділю закликав банки «задовольняти розумні потреби у фінансуванні компаній, які займаються нерухомістю».

Необхідно «добре працювати у сфері обслуговування клієнтів [...] дотримуватись контрактів, виконувати зобов'язання та захищати законні права та інтереси споживачів», — повідомив державним ЗМІ регулятор банківської та страхової діяльності.

На сектор нерухомості припадає понад чверть ВВП Китаю, і саме він був рушійною силою відновлення економіки після пандемії.

Але щоб зменшити заборгованість сектору, Пекін посилив умови кредитування для забудовників. Це призвело до того, що багато компаній стали відчувати брак коштів, включаючи Evergrande, що займає перше місце в секторі. Поганий фінансовий стан цього китайського чемпіона впливає і на його конкурентів, оскільки покупці менш охоче інвестують у нерухомість.

Невизначеність, пов'язана з Covid-19, яка позначається на доходах населення, також охолоджує покупців.

Удар за щомісячними платежами є «порочним колом» для сектора нерухомості, оцінює аналітик Кен Чунг з японського банку Mizuho.

Китай просить банки підтримати будівельний сектор, 28 січня 2022 року. (Fabrice COFFRINI / AFP via Getty Images)

«Через відсутність довіри до сектора потенційні покупці відкладають придбання нерухомості, що призводить до зниження цін», — зазначає пан Ченг.

Нерухомість довгий час була основою зростання в Китаї, чому сприяло підвищення рівня життя та купівельний бум у країні, де володіння нерухомістю часто є необхідною умовою для одруження.

Проте, кількість проєктів у сфері нерухомості в Китаї скорочується, повідомив AFP економіст Раджив Бісвас із S&P Global Market Intelligence. У першій половині року кількість нових будівельних майданчиків знизилася на 48%, у порівнянні з минулим роком.

За матеріалами The Epoch Times