ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Twitter подає до суду проти онлайн-цензури уряду Індії

Велика Епоха
Зображення логотипа Twitter на смартфоні, ілюстрація створена 13 липня 2021 року. (Dado Ruvic/Reuters)

Компанія Twitter Inc. звернулася до Верховного суду Індії з клопотанням про скасування розпорядження уряду про видалення контенту після того, як уряд Індії попередив про «серйозні наслідки» недотримання таких розпоряджень.

5 липня гігант соціальних мереж подав позовну заяву до Верховного суду штату Карнатака і зажадав судового перегляду щодо контенту, включеного до постанови про видалення.

У Twitter стверджують, що вимоги про видалення контенту були «надмірними і довільними, без повідомлення авторів контенту, і були невідповідними», — повідомляє The Hindu з посиланням на інформацію з неназваних джерел.

За словами джерел, блокування такого контенту є порушенням свободи слова, особливо якщо причина блокування незрозуміла. Деякі з твітів містили політичний контент, розміщений офіційними особами політичних партій.

Індійське міністерство електроніки та інформаційних технологій попередило у червні, що недотримання його наказів про блокування контенту призведе до «серйозних наслідків», у тому числі до кримінального переслідування щодо головного співробітника Twitter, повідомляє The Hindu.

Напруженість у відносинах з урядом Індії загострилася у 2021 році, коли Twitter відмовився виконати наказ про видалення облікових записів та повідомлень, які, як стверджував Нью-Делі, розповсюджували дезінформацію про антиурядові протести фермерів.

Компанія, що базується в США, також стала об'єктом поліційних розслідувань в Індії, і у 2021 році багато міністрів уряду перейшли з Twitter на Koo, індійську платформу соціальних мереж, звинувативши Twitter у недотриманні місцевих законів.