ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Великобританії розроблятимуть лазери, якими можна знищувати дрони

Велика Епоха
Співробітники чеської компанії, що виробляє бойові безпілотники, представляють журналістам апарат під назвою Bivoj, Чеська Республіка, 29 червня 2022 року. (Gabriel Kuchta/Getty Images)

Багатонаціональна оборонна компанія побудує в Шотландії новий центр з розробки лазерної зброї, націленої на невеликі ударні безпілотники.

Компанія Raytheon UK, що спеціалізується на оборонних та розвідувальних технологіях, заявила, що війна в Україні наголосила на загрозі, що походить від безпілотників.

«Ми всі бачили, що асиметричні загрози, такі як дрони, ракети, артилерія та міномети, є серйозною проблемою, і попит на економічно ефективні лазери для їх ураження зростає», — сказав Майкл Хофле, старший директор з високоенергетичних лазерів у Raytheon Intelligence and Space.

Експерти очікують, що в майбутньому високоенергетичні лазери становитимуть до 30 відсотків інфраструктури протиповітряної оборони, сказав Джон Галлахер, директор з озброєння та датчиків у Raytheon UK.

За заявами компанії, запланований «центр передової лазерної інтеграції» стане європейським центром високоенергетичної лазерної зброї та базуватиметься у Лівінгстоні, приблизно за 15 миль від Единбурга.

Центр займатиметься випробуваннями, впровадженням та обслуговуванням оборонної високоенергетичної лазерної зброї (HEL).

За повідомленнями, лазерна зброя вже використовується на війні в Україні.

У травні Росія заявила, що її збройні сили використовують нове покоління потужної лазерної зброї в Україні для спалювання безпілотників, застосувавши деякі із секретних озброєнь Москви, щоб протистояти потоку західної зброї.

Юрій Борисов, заступник прем'єр-міністра, який відповідає за військовий розвиток, повідомив на конференції в Москві, що лазерна зброя під назвою «Пересвіт» вже широко застосовується і може засліплювати супутники на висоті до 1500 кілометрів над Землею.

При цьому він додав, що вже існують і потужніші російські системи, ніж «Пересвіт», які можуть спалювати безпілотники та інше обладнання.

Борисов заявив російському державному телебаченню, що перші прототипи зброї вже використовуються в Україні. Він сказав, що ця зброя називається «Задира».

За матеріалами The Epoch Times USA