ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Спалах сальмонели закрив найбільшу у світі шоколадну фабрику в Бельгії

Велика Епоха
Працівники йдуть виробничим майданчиком Barry Callebaut у Візі, недалеко від Брюсселя, 30 червня 2022 року. (Kenzo Tribouillard/AFP via Getty Images)

Швейцарський виробник шоколаду Barry Callebaut припинив виробництво на фабриці в Бельгії після виявлення партії продукції, зараженої сальмонелою, підтвердила компанія 30 червня.

У заяві компанії, що базується в Цюриху, йдеться, що всю продукцію, вироблену з 25 червня у Візі, селі у Східній Фландрії, було припинено. Підприємство, яке, за словами Barry Callebaut, є найбільшою у світі шоколадною фабрикою, виробляє близько 270 000 метричних тонн какао та шоколадних виробів на рік.

Незрозуміло, скільки продуктів із партії, ураженої сальмонелою, потрапило до споживачів, якщо такі взагалі є, повідомив AFP Корніл Ворлоп, представник Barry Callebaut. Компанія зазначила, що зараз вона працює над тим, щоб зв'язатися з клієнтами, які, можливо, отримали заражені продукти.

Бельгійська фабрика постачає шоколадні вироби таким брендам, як Nestle, Hershey, Mondelez та Unilever; вона не виробляє шоколад на продаж безпосередньо споживачам.

Ворлоп повідомив службі новин, що більшість продуктів, у яких було виявлено забруднення, все ще перебувають на фабриці.

Крім того, як запобіжний засіб фабрика попросила клієнтів "заблокувати всі відвантажені продукти".

Експерти з якості визначили, що джерелом забруднення є лецитин, повідомила компанія. Лецитин — це жовта воскоподібна речовина, яка використовується для вирівнювання текстури їжі і відштовхування матеріалів, що прилипають.

Виявлення на заводі у Візі сталося після того, як у середині червня компанія Ferrero Group отримала умовний дозвіл на відновлення роботи своїх виробничих ліній після відкликання у квітні продукції Kinder у Великій Британії у зв'язку зі спалахом сальмонели на заводі Ferrero у Бельгії.

Бельгійські органи охорони здоров'я наказали італійській кондитерській групі призупинити все виробництво на своєму заводі в Арлоні наприкінці квітня, після розслідування десятків випадків захворювання на сальмонелу, пов'язаних із шоколадними цукерками Kinder.