ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай вважають несприятливим через порушення прав людини: Pew Research

Велика Епоха
Студенти університету у Гонконзі тримають прапор США та співають «Зірково-смугастий прапор» під час мітингу у зв'язку з прийняттям Конгресом США закону про права людини та демократію у Гонконзі, 20 вересня 2019 року. (Anthony Wallace/ via AFP Getty Images)

Несприятливе ставлення до Китаю поділяє більшість із 19 країн, опитаних Pew Research Center. Питання прав людини є головною причиною негативного ставлення до комуністичного режиму.

У глобальному опитуванні Pew Research Center 2022 року, опублікованому 29 червня, негативне ставлення до Китаю залишається на історичному максимумі або близько до нього у багатьох із 19 опитаних країн. У середньому 68% респондентів стверджують, що вони негативно ставляться до Китаю.

Респонденти висловили занепокоєння з приводу чотирьох питань, що стосуються Китаю: політика Китаю щодо прав людини, військова міць Китаю, економічна конкуренція з Китаєм та участь Китаю у політиці їхньої країни.

Серед 19 країн США, Японія, Південна Корея, Австралія та Швеція мають найгірше відношення до Китаю, понад 80 відсотків респондентів у кожній країні мають дуже несприятливу думку про Китай.

Найбільше турбує громадськість політика Китаю у сфері прав людини. У середньому 79 відсотків респондентів із різних країн вважають цю політику «серйозною» проблемою, а 47 відсотків вважають її «дуже серйозною» проблемою.

Тибетці, уйгури, казахи, гонконжці, південні монголи, тайванці та активісти руху за демократію Китаю, об'єднавшись перед штаб-квартирою ООН, закликають уряди виступити проти придушення Комуністичною партією Китаю свободи, демократії та прав людини, Нью-Йорк, 1 жовтня 2020 (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Військова міць Китаю сприймається як «серйозна» проблема в середньому 72 відсотками респондентів. Вона вважається великою проблемою в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. У Японії та Австралії, зокрема, більшість респондентів дуже стурбовані військовою могутністю Китаю.

Країни, які переживають погіршення двосторонніх відносин, схильні підозрювати Китай у втручанні у їхню внутрішню політику. Цю думку особливо поділяють у таких країнах, як Південна Корея, Австралія, США та Японія.

Майже у всіх країнах, де проводилося опитування, ті, хто вважає політику Китаю в галузі прав людини дуже серйозною проблемою, виступають за просування прав людини незалежно від економічних наслідків.

Лютневе опитування Pew показало аналогічні результати серед американських респондентів: 70 відсотків як республіканців, так і демократів кажуть, що Сполучені Штати мають намагатися просувати права людини в Китаї, навіть якщо це шкодить економічним відносинам між двома країнами.

На питання про те, що першим спадає на думку про Китай, «кожен п'ятий американець згадав права людини, а 3 відсотки опитаних назвали регіон Сіньцзян і уйгурів, що проживають там, геноцид або концентраційні табори», — йдеться у дослідженні Pew.

===