ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підрядники електромереж EDF пом'якшують обмеження на опромінення, щоб прискорити ремонт ядерних реакторів

Велика Епоха
(Скриншот)

Деякі підрядники, які допомагають французькому енергетичному гіганту EDF інспектувати та ремонтувати ядерні реактори, пошкоджені корозією, планують пом'якшити правила щодо меж радіаційного опромінення, щоб їхні працівники могли проводити більше часу на роботі, повідомили Reuters.

Джерела повідомили, що зміни у посібнику з безпеки ілюструють, як EDF поспішає перезапустити 15 реакторів, виведених з експлуатації минулої зими після появи корозії під напругою на деяких станціях.

Ще 14 реакторів також виводяться з експлуатації для регулярного технічного обслуговування та економії палива перед зимою, що означає, що 54% ядерного парку Франції, найбільшого у світі після США, не працює.

Безпрецедентна кількість відключень, яка відбувається на тлі того, що Європа намагається знайти альтернативні російському газу джерела енергії, посилило енергетичну кризу на континенті та сприяло зростанню цін на електроенергію до рекордного рівня.

Виробництво атомної енергії у Франції знаходиться на найнижчому рівні за останні 30 років. У четвер компанія EDF заявила про своє очікування, що падіння виробництва призведе до зниження основного доходу на 29 млрд євро до 2022 року.

Працівники, які перевіряють та ремонтують установки, повинні працювати в тій частині реактора, де радіація висока, тому вони можуть проводити там лише обмежену кількість часу, сказав минулого місяця Жан-Бернар Леві, виконавчий директор EDF.

EDF заявила, що розраховує виконати графік перезапуску 29 реакторів, які зараз відключені від мережі, до 18 лютого, хоча деякі аналітики кажуть, що це занадто оптимістично.