ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рекордні ціни на літій: електромобілі можуть стати ще дорожчими

Велика Епоха
Завод Xinwangda Electric Vehicle Battery Co. Ltd., що виробляє літієві батареї для електромобілів та інших транспортних засобів, у Нанкіні 12 березня 2021 року. (STR/AFP via Getty Images)

Ціна на карбонат літію, ключовий матеріал для виробництва батарей електромобілів (EV), продовжує зростати, потроївшись за останній рік.

Дорогоцінний мінерал здебільшого переробляється в комуністичному Китаї, який має практично монополію на ринку акумуляторів.

Ціна на карбонат літію в Китаї досягла $71 315 за тонну 16 вересня, згідно з даними Asian Metal Inc.

Це призвело до зростання вартості літієвих батарей. Ціни зросли через високий попит і перебої, пов'язані з локалізацією, що призвело до закриття великих виробничих центрів у Китаї.

Нинішнє підвищення викликає побоювання з приводу інфляції. Існують також побоювання з приводу додаткових витрат у ланцюжку постачань.

Двотижневе вимкнення електроенергії в серпні в китайській провінції Сичуань, де виробляють п'яту частину літію в країні, ускладнило постачання на і без того вузький ринок.

Уряди західних країн прискорено просувають ці так звані "зелені" електромобілі, щоб відмовитися від традиційних джерел енергії.

Згідно зі статтею Canalys, опублікованою на початку серпня, у першій половині 2022 року у світі було продано приблизно 4,2 мільйона акумуляторних і гібридних електромобілів, що на 63% більше, ніж за аналогічний період минулого року.