ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Індія забороняє експорт подрібненого рису для забезпечення внутрішнього споживання

Велика Епоха
Індійська жінка сушить рис після збору врожаю в селі Бурха Майонг поблизу Гаухаті, Індія. (AP Photo/Anupam Nath)

Міністерство торгівлі та промисловості Індії у четвер випустило повідомлення про заборону експорту подрібненого рису, яке опублікувало місцеве ЗМІ ANI.

Заборона була введена після того, як Індія застосувала 20-відсотковий збір на експорт необробленого рису (у лушпинні), лущеного коричневого рису, а також напівмолотого або цільномолотого рису. Пропарений рис та рис басматі звільнені від експортних мит.

Індія експортує рис у більш ніж 150 країн, і будь-яке скорочення його постачань збільшить ціни на продовольство, які вже зростають через посуху, аномальну спеку та вторгнення Росії в Україну.

Б. В. Крішна Рао, президент Всеіндійської асоціації експортерів рису, заявив, що цей крок зробить експорт індійського рису «неконкурентоспроможним» на світовому ринку, оскільки покупці перемістяться до Таїланду та В'єтнаму.

Минулого року експорт рису з Індії досяг рекордних 21,5 млн тонн, перевищивши сукупні поставки наступних чотирьох найбільших світових експортерів рису, включаючи Таїланд, В'єтнам, Пакистан та США.

Країна також заборонила експорт пшениці та обмежила експорт цукру до 10 мільйонів тонн, щоб зберегти доступність на внутрішньому ринку та стабільність цін.

Індія є другим у світі експортером цукру та пшениці. Уряд Індії заявив, що експорт пшениці до країн з дефіцитом продовольства, як і раніше, буде дозволений.

Тим часом уряд Таїланду прогнозує, що експорт рису цього року перевищить 7,5 млн тонн. Минулого року Таїланд експортував 6,11 млн тонн рису на суму 3,2 млрд доларів.

За матеріалами The Epoch Times USA