ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аналітики: Кліматична політика негативно впливає на ціни на енергоносії, бізнес страждає у всьому світі

Велика Епоха
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн дає пресконференцію з питань енергетики у штаб-квартирі ЄС у Брюсселі, Бельгія, 7 вересня 2022 року. (Kenzo Tribouillard/AFP via Getty Images)

Кліматична політика, а не зміна клімату, вплинула на тисячі підприємств по всьому світу, негативно позначившись на життєдіяльності мільйонів людей, що, на думку багатьох аналітиків, може призвести до економічного колапсу, який перевершить фінансову кризу 2008–2009 років.

Енергетична криза є відправною точкою глобального економічного краху, який уже почався в Європі і, як очікується, скоро перекинеться на Сполучені Штати, йдеться у редакційній статті Wall Street Journal. За даними опитувань, у Великій Британії та Німеччині неминуче відбудеться великомасштабний крах бізнесу. Уряди, які намагаються розподілити субсидії, вимагатимуть значних запозичень, що вплине на фінансову стабільність, тоді як відсоткові ставки та вартість палива продовжують зростати.

За даними компанії Red Flag Alert, що займається фінансовою розвідкою, у Великій Британії понад 75 000 підприємств, що споживають велику кількість енергії, знаходяться під загрозою банкрутства і можуть скоротити персонал, якщо уряд не надасть належної підтримки.

«Компанії не можуть покрити ці витрати, і вони будуть змушені дуже швидко ухвалити рішення про чисельність персоналу або можливість оплачувати рахунки за електроенергію», — сказала Нікола Хедлам, головний економіст Red Flag, BBC. «Це буде реальністю, і це відбудеться дуже швидко».

Ціни на енергоносії подвоюються і можуть досягти кількох сотень відсотків, що завдає компаніям смертельного удару. Новий уряд Великобританії на чолі з прем'єр-міністром Ліз Трасс пообіцяв підтримку домогосподарствам, у яких рахунки за електроенергію перевищують 80-відсотковий сплеск, але подробиці про підтримку бізнесу наразі невідомі.

Політики, однак, прагнуть вказати пальцем на схід і звинувачують у зростанні цін вторгнення Росії в Україну та подальші заходи, вжиті президентом Володимиром Путіним, замість того, щоб взяти до уваги вплив політики зміни клімату на економіку регіону.

Відповідно до Європейського «зеленого» курсу та Паризької угоди, Європейський Союз прийняв політику перетворення на «кліматично нейтральне» суспільство до 2050 року. Це означає різкий поворот від використання викопного палива до використання відновлюваних джерел.

Німеччина зробила великий наголос на відновлюваних джерелах енергії, таких як сонце та вітер, які, однак, є сезонними, вкрай непостійними та уривчастими порівняно зі стабільними джерелами, такими як сира нафта, природний газ та ядерні реактори. Це робить країну дуже залежною від іноземних постачальників, як Росія. А коли Росія закриває крани у відповідь на європейські санкції, вартість енергії різко зростає.

Заснована на ідеології інтервенціоністська енергетична політика зазнала провалу і призвела до рецесії на континенті. У деяких частинах Європи люди вишиковуються в чергу, щоб купити вугілля на зиму, сказав Джеррі Сіммонс, президент Альянсу вітчизняних виробників енергії, в недавньому інтерв'ю NTD. Сполучені Штати також винні в імпорті такої політики, наголосив він.

«Ця нова, узгоджена в адміністрації Байдена угода, в результаті якої так багато грошей наших платників податків було вкладено в ненадійні відновлювані джерела, просто... мене це шокує», — заявив Сіммонс.

Він вказав на штат Каліфорнія, який планує заборонити продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року та хоче, щоб усі вони працювали на електриці. Проте наразі у штаті не вистачає електроенергії навіть для того, щоб уникнути відключення електрики.

Попри те, що генеральний директор Tesla Ілон Маск є представником найбільшої у світі компанії з виробництва електромобілів, він застеріг від поспішного переходу на відновлювані джерела енергії.

«Реалістично, я думаю, що в короткостроковій перспективі нам необхідно використовувати нафту і газ, тому що інакше цивілізація впаде», — сказав Маск журналістам на енергетичному саміті в Норвегії. Перехід до сталої енергетики та сталої економіки — це те, що «займе кілька десятиліть».

===

Новини по темі: