ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МАГАТЕ: Північна Корея відновила роботу реактора з виробництва плутонію

Велика Епоха
На супутниковому знімку ядерного науково-дослідного центру Північної Кореї в Йонбені, зробленого 21 червня, видно нову помпову станцію для охолодження води, побудовану для ядерного реактора. (Airbus Defense and Space/38 North)

Північна Корея, схоже, відновила роботу свого п'ятимегаватного електричного реактора, який використовувався для виробництва плутонію для ядерної зброї, заявили у понеділок у Наглядовій раді ООН з ядерної енергії.

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що є ознаки роботи реактора на об'єкті в Йонбені та «переривчастої активності» у радіохімічній лабораторії.

Виступ Гроссі перед Радою управителів відбувся за доповіддю МАГАТЕ [pdf] від 7 вересня, в якій говорилося, що Північна Корея, можливо, розширює ключові об'єкти на своєму ядерному комплексі в Йонбені.

Також було відзначено завершення будівництва кількох нових будівель поблизу легководного реактора, а також «ознаки діяльності, що тривають» на збагачувальній фабриці в Пхенсані, сказав Гроссі.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин погодився закрити ядерний об'єкт у Йонбені в обмін на зняття санкцій після переговорів про денуклеаризацію з колишнім президентом США Дональдом Трампом у 2019 році. Але переговори зрештою зайшли в глухий кут.

Інспектори МАГАТЕ не можуть потрапити до Північної Кореї з 2009 року і тепер для моніторингу ядерної діяльності країни вони використовують супутникові знімки.

Цього року Північна Корея провела низку ракетних запусків, включаючи один із використанням найбільшої міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17, порушуючи резолюції Ради Безпеки ООН.

За матеріалами The Epoch Times USA