ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ходжес: другою найкращою армією у світі зараз є армія України

Велика Епоха
Бен Ходжес (wikipedia.org)

У міру того, як українські ракети з точним наведенням продовжують обстрілювати російські лінії постачання з міста Херсон, а українські сухопутні війська зміцнюють позиції на півночі Харкова, зростає оптимізм щодо того, що війна між Росією і Україною в кінцевому підсумку закінчиться повною воєнною перемогою Києва.

Залишається менш зрозумілим, наскільки далеко може зайти ця мета і якою ціною.

"Українці врятували свою країну", — сказав Newsweek генерал у відставці Бен Ходжес, колишній командувач сухопутними військами США в Європі.

"Вони створили умови, за яких вони можуть відновити повний суверенітет, зокрема в Криму, я думаю, протягом наступного року", — додав він.

Такий прогноз був би практично немислимий лише шість місяців тому, коли російські війська штурмували столицю України Київ. Однак наприкінці березня росіяни почали виводити війська, а з середини літа російські вторгнення в Донбас на сході України також були заблоковані.

"Ось ми тут, через пів року після початку повномасштабного російського вторгнення, і ймовірна друга найкраща армія у світі зараз є другою найкращою армією в Україні", — сказав Ходжес. "Після всього цього часу Росія все ще контролює менше ніж 20 відсотків території України, і її здатність продовжувати наступальні операції практично вичерпана".

Ходжес каже, що настав час для західних партнерів України надати уряду в Києві всю матеріальну і моральну підтримку, необхідну для досягнення повної воєнної перемоги.

"Необхідно зробити заяву, що ми хочемо, щоб Україна перемогла, що ми хочемо, щоб вони повернули всі свої території, що ми хочемо, щоб вони могли захистити себе в майбутньому, і що ми зробимо все необхідне, щоб допомогти їм у цьому", — сказав Ходжес.

Що саме потрібно Україні для досягнення цих цілей, залишається питанням без публічної відповіді. Однак Ходжес упевнений, що влада у Вашингтоні повністю обізнана про потреби України.

"Не повинно бути публічно відомо, якими є ці потреби, тому що ви ніколи не хочете, щоб ворог знав, якими є ваші можливості і якими є ваші недоліки", — сказав він. "Але я на 100 відсотків упевнений, що Міністерство оборони США і Рада національної безпеки точно знають, що потрібно Україні, що українці їм про це сказали".

Ходжес також хотів би, щоб уряд США змінив спосіб висвітлення підтримки України.

Коли адміністрація каже: "Ми поставили два мільйони таких-то, десять тисяч таких-то, я не знаю яких, на суму X мільярдів доларів, ці цифри абсолютно не стосуються справи", — пояснив він. "Важливі не великі цифри".

"Єдине число, яке має значення, — це відсоток від необхідного", — сказав він. «Замість цього я хотів би почути: "Ми забезпечили 80 відсотків того, що необхідно Україні для перемоги над Росією і повернення своєї території, і ми працюємо над рештою 20 відсотками"».

"Саме такі дані дійсно про щось говорять", — додав він.

===

Новини по темі: