ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гамбія розслідує зв'язок між дитячою смертністю та сиропом парацетамолу

Велика Епоха
Лаборант тримає бактеріальний посів, який показує позитивну інфекцію ентерогеморагічної кишкової палички, також відомої як бактерія EHEC, від пацієнта в Університетському медичному центрі Гамбург-Еппендорф у Гамбурзі, Німеччина, 2 червня 2011 року. (Sean Gallup/Getty Images)

Уряд Гамбії розслідує, чи пов'язана смерть десятків маленьких дітей від ниркової недостатності в останні місяці з сиропом парацетамолу, заявив у четвер голова служби охорони здоров'я країни.

Сплеск випадків гострого пошкодження нирок серед дітей віком до п'яти років було виявлено наприкінці липня. У міру зростання кількості випадків лікарі почали підозрювати, що в цьому можуть бути замішані ліки.

Директор служби охорони здоров'я Гамбії Мустафа Біттайє повідомив агентству Reuters, що кілька пацієнтів почали хворіти на проблеми нирок через 3-5 днів після приймання сиропу парацетамолу, який продається в країні. Поки не ясно, чи ведеться розслідування щодо якоїсь конкретної марки парацетамолу.

За словами Біттайє, можливою причиною є бактерія кишкової палички.

Симптоми, від яких страждали діти, включають нездатність виводити сечу та пропасницю, яка протягом кількох годин може призвести до ниркової недостатності.

За даними міністерства охорони здоров'я, на початок серпня померло 28 дітей, що становить майже 90 відсотків смертності. За словами Біттайє, кількість смертельних випадків зараз набагато вища.

Офіційні оновлені дані очікуються найближчими днями."За останні три місяці померли десятки дітей", — сказав Біттайє агентству Reuters телефоном. "Розтин показує, що причиною смерті міг стати парацетамол".

У заяві, зробленій минулого тижня, органи охорони здоров'я зазначили, що в таких захворюваннях часто буває більше однієї причини.

Бактерії кишкової палички можуть бути можливою причиною, оскільки в останні тижні сильні дощі викликали повені в Гамбії та в багатьох країнах Західної Африки. Неасфальтовані вулиці столиці Банжул та прилеглих міст були переповнені.

За словами працівників охорони здоров'я, використання відкритих вигрібних ям та відкритих питних колодязів у міських центрах може призвести до забруднення питної води та сприяти поширенню захворювань, що передаються через воду, таких як кишкова паличка.