ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Органи охорони здоров'я підтвердили першу смерть від вакцини COVID у Південній Африці

Велика Епоха
Медичний працівник вводить вакцину Johnson & Johnson проти COVID-19 жінці біля виборчої дільниці у залі Копанонг у Соуето, Південна Африка, 1 листопада 2021 року. (Michele Spatari/AFP via Getty Images)

Південноафриканське управління з регулювання продуктів охорони здоров'я (SAHPRA) у четвер підтвердило , що одна людина померла внаслідок застосування вакцини проти COVID-19.

Головний виконавчий директор SAHPRA доктор Бойтумело Семете-Макокотлела сказав, що це перша в країні смерть, пов'язана з вакциною проти COVID-19 виробництва компанії Johnson & Johnson (J&J).

Незабаром після щеплення J&J у пацієнта розвинувся синдром Гійєна-Барре (СГБ), рідкісний неврологічний розлад, який було названо можливим побічним ефектом вакцини.

«Це дуже рідкісний випадок», — сказала Ханнелі Мейєр, професор національного комітету з безпеки імунізації, повідомляє південноафриканська газета Daily Maverick. «У людини з'явилися симптоми невдовзі після щеплення. Це призвело до тривалої госпіталізації, необхідності механічної вентиляції легень та подальшого розвитку інфекції».

«На момент захворювання жодної іншої причини синдрому Гійєна-Барре виявити не вдалося», — заявила вона далі.

СГБ виникає, коли імунна система помилково атакує власні нерви, що зазвичай призводить до оніміння, слабкості, болю в кінцівках, а іноді навіть до паралічу дихання.

Мейєр зазначила, що вік пацієнта та інші особисті дані, включаючи провінцію, де сталася смерть, не розголошуватимуться з міркувань конфіденційності.

Представник Центрів з контролю та профілактики захворювань США повідомив виданню The Epoch Times, що у Сполучених Штатах щороку «приблизно у 3000 – 6000 осіб» розвивається СДБ.

«Зазвичай це захворювання викликається респіраторною або шлунково-кишковою інфекцією», — сказав представник агентства, зазначивши, що «більшість людей повністю одужують після СГБ».

Тим часом у період з травня 2021 року до липня 2022 року до регулятора охорони здоров'я Південної Африки надійшло 217 заяв про смерті, пов'язані з вакциною проти COVID-19, повідомляє Daily Maverick з посиланням на статистику SAHPRA.