ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські солдати звинувачують своїх командирів у тому, що вони позбавили їх свободи за відмову воювати в Україні

Велика Епоха
Російські солдати в Україні (Telegram)

Група російських солдатів звинуватила своїх командирів у тюремному ув'язненні на сході України за відмову брати участь у війні, що стало рідкісним публічним проявом напруженості у лавах російських військових у зв'язку із вторгненням.

Максим Гребенюк, адвокат, який очолює московську правозахисну організацію "Військовий омбудсмен", повідомив, що принаймні четверо російських військовослужбовців подали письмові скарги до генеральної прокуратури з вимогою покарати начальників, які контролювали їх тримання під вартою.

"У нас вже є список із 70 російських солдатів, затриманих як полонених. Всього затримано близько 140 військовослужбовців", — додав Гребенюк, який представляв інтереси солдатів.

У письмових свідченнях, надісланих російським прокурорам 1 серпня та вивчених The Guardian, один із солдатів розповів, як після відмови повернутися на поле бою він понад тиждень перебував ув'язнений у різних камерах у контрольованій Росією сепаратистській Луганській народній республіці.

Володимир, солдат, чиє ім'я було змінено на його прохання, сказав:

"Внаслідок того, що я вважаю тактичними та стратегічними помилками, допущеними моїми командирами... і їхню повну зневагу до людського життя... Я вирішив не продовжувати військову операцію".

Володимир повідомив, що його затримали 19 липня та помістили до кімнати з ґратами на вікні, де його тримали без їжі разом із 25 іншими солдатами з його підрозділу, які також відмовилися воювати з українцями.

Незабаром після цього, за словами Володимира, його перевели з Луганська до міста Брянська, де він утримувався у колишній школі, перетвореній на військову базу, разом із приблизно 80 іншими солдатами з різних підрозділів, які також відмовилися продовжувати брати участь у вторгненні.

Він сказав, що їх охороняли члени групи Вагнера, сумнозвісної організації, яку звинувачують у порушенні прав людини під час бойових дій разом із російською армією в Україні.

"Вони [солдати Вагнера] сказали нам, що міни встановлені за межами військової бази і що будь-хто, хто спробує бігти, вважатиметься ворогом і розстріляний на місці. Нас годували один раз на день опівдні. Не було елементарної гігієни. За весь цей час нам не надали жодних документів, які б пояснювали наш арешт. "Нас незаконно затримали", — написав Володимир, закликавши прокурорів розпочати кримінальне розслідування стосовно двох полковників і російського майора, які, за його словами, несуть відповідальність за його ув'язнення.