ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Японії відкриють для екскурсій міста, які зазнали атомного бомбардування

Велика Епоха
Хлопчик пускає запалений паперовий ліхтарик річкою перед Куполом атомного вибуху під час заходів, присвячених 70-м роковинам атомного бомбардування Хіросіми в Меморіальному парку світу в Хіросімі, Японія, 6 серпня 2015 року. Бомба миттєво вбила, за оцінками, 70 000 осіб і ще тисячі у наступні роки від наслідків радіації. Через три дні Сполучені Штати скинули другу атомну бомбу на Нагасакі, що поклало край Другій світовій війні. (Chris McGrath/Getty Images)

Японія розповідатиме світу про "реалії" ядерної війни та її жахливі наслідки, запрошуючи міжнародних лідерів і молодь відвідати міста, які зазнали атомного бомбардування, заявив у понеділок прем'єр-міністр Фуміо Кісіда.

На оглядовій конференції з нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) Кісіда заявив, що Японія виділить 10 мільйонів доларів на створення фонду ООН, який допоможе молоді дізнатися про наслідки застосування ядерної зброї.

Кісіда, перший японський прем'єр-міністр, який виступив на оглядовій зустрічі ДНЯЗ, сказав, що війна Росії проти України викликала глобальне занепокоєння "реальною можливістю" нової ядерної катастрофи.

"Як прем'єр-міністр з Хіросіми, я вважаю, що ми повинні вживати всіх реалістичних заходів для досягнення миру без ядерної зброї крок за кроком, яким би важким не був цей шлях", — сказав він.

Під час Другої світової війни Сполучені Штати скинули атомні бомби на японські міста Хіросіма та Нагасакі. З того часу Японія віддана справі миру і ввела в дію три без'ядерні принципи: не мати, не виробляти і не допускати в країну ядерної зброї.

Кісіда пообіцяв підвищити поінформованість світової громадськості про атомні бомбардування 1945 року, запросивши до двох міст молодь та світових лідерів, включаючи Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який відвідає Хіросіму 6 серпня.

Прем'єр-міністр також має намір провести у Хіросімі наступного року саміт країн Групи семи (G-7), щоб продемонструвати тверду відданість Японії припиненню застосування ядерної зброї.

"Запрошуючи майбутніх лідерів до Японії та надаючи їм можливість дізнатися з перших рук про реалії застосування ядерної зброї, це дозволить створити глобальну мережу серед молоді, спрямовану на ліквідацію ядерної зброї", — сказав він.

===