ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Напруга навколо візиту Пелосі до Азії. Китай запустив гіперзвукову ракету біля берегів Тайваню

Велика Епоха
Китайська міжконтинентальна балістична ракета Dongfeng-41. (Скриншот)

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) провела навчання з бойовою зброєю поблизу острова Пінгтан, розташованого приблизно за 120 кілометрів від узбережжя Тайваню.

Навчання включали запуск гіперзвукової системи DF-17 з наземної платформи, як показано в рекламному відеоролику, випущеному напередодні 95-х роковин заснування НВАК 1 серпня 2022 року, повідомляє aerotime.aero.

Видання зазначає, що запуск було здійснено напередодні 95-ї річниці заснування APL, що відзначається 1 серпня. Крім того, випробування проходили на тлі напруження між США і Китаєм, яке досягло свого апогею після появи повідомлень про те, що спікер Палати представників Конгресу США відвідає Тайвань.

Ракетний комплекс середньої дальності DF-17 (Dongfeng-17) здатний вражати цілі з відривом до 2,5 тис. км як звичайними, і ядерними боєголовками.

Китай раніше загрожував рішучими діями, якщо Пелосі відвідає Тайвань. Представник Міністерства оборони Китаю Тан Кефей заявив, що якщо спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі не скасує свого візиту, китайські військові вживуть заходів для його запобігання.

За словами представника Міністерства оборони Китаю, візит Пелосі серйозно порушить принцип "одного Китаю" та положення трьох спільних комюніке Китаю та США. Тан додав, що Пекін захищатиме державний суверенітет країни.

Після цього атомна авіаносна ударна група США "Рональд Рейган", озброєна 90 літаками та вертольотами, увійшла до Південнокитайського моря, а Китай розпочав дводенні військові навчання біля узбережжя провінції Гуандун у західній частині протоки Цюнчжоу.