ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Франції, Італії та Іспанії спостерігається збільшення темпів економічного зростання, тоді як Німеччина стагнує

Велика Епоха
Симфонія світла висвітлює південний фасад штаб-квартири Європейського центрального банку у Франкфурті, Німеччина, 30 грудня 2021 року. (Wolfgang Rattay/Reuters)

Економіка єврозони загалом зросла більш ніж утричі, всупереч очікуванням економістів. Це сталося на тлі інфляції у валютному блоці з 19 членів, яка зросла на 8,9 відсотка у порівнянні з 8,6 відсотка минулого місяця, що є рекордно високим показником.

Аналітики стверджують, що несподіване зростання поставить економіку Європейського союзу (ЄС) на більш міцну основу, попри припинення постачання російського газу, що насувається, яке може призвести до рецесії на всьому континенті.

Згідно з попередніми даними Євростату, статистичного управління Європейського союзу, у другому кварталі 2022 року ВВП з урахуванням сезонних коливань зріс на 0,7% у єврозоні та на 0,6% у ЄС у порівнянні з попереднім кварталом.

«На цей час імпульс, створений відкриттям Європи [після карантину] і значною фіскальною підтримкою, перевищує спад від енергетичної кризи», — сказав Джеймі Раш, головний європейський економіст Bloomberg.

Різке зростання інфляції змусило Європейський центральний банк оголосити про підвищення депозитної ставки у липні на пів пункту.

Показник базової інфляції в ЄС, за винятком енергоносіїв та харчових продуктів, досяг рекордного рівня в 4% після уповільнення в червні.

Найбільш відчутного удару зазнала найбільша економіка Європи — Німеччина — де спостерігається серйозний спад, починаючи з березня, через гостру нестачу енергоносіїв.

Міжнародний валютний фонд заявив 26 липня, що до кінця 2022 року Німеччина матиме найслабшу економіку в «Великої сімки» через те, що її промисловість залежить від російського природного газу.

Очікується, що у третьому кварталі темпи зростання у країнах ЄС залишаться низькими – 0,2 відсотка. Німеччині агентство Bloomberg прогнозує скорочення на 0,9 відсотка.

Перед лицем потенційної енергетичної кризи в Німеччині уряди міст і земель вживають заходів щодо економії енергії. Наприклад, наказують вимикати прожектори на громадських пам'ятниках, відключати фонтани та ввести обов'язковий холодний душ у муніципальних басейнах та на спортивних об'єктах.

Ганновер став першим великим містом, яке запровадило заходи з енергоощадження, відмовившись від гарячої води в душових та ванних кімнатах громадських будівель та розважальних центрів.

Громадянські будівлі опалюватимуться лише з 1 жовтня до 31 березня за зниженої температури. Мобільні кондиціонери та тепловентилятори будуть заборонені.

Обмеження не поширюватимуться лише на дитячі садки, школи, будинки для людей похилого віку та лікарні.

Тим часом у другому кварталі в Іспанії та Італії спостерігалося більш ніж 1-відсоткове зростання у порівнянні з попередніми трьома місяцями, що пояснюється напливом туристів після періоду закриття країни.

ВВП Франції зріс на 0,5 відсотка після скорочення на початку року, переважно коштом торгівлі. Але споживчі витрати у країні знизилися, за даними Bloomberg.

Майбутні перспективи європейської економіки залишаються невизначеними, оскільки поштовх, який дав літній туризм у деяких країнах-членах ЄС, є тимчасовим.

Енергетична криза, що триває в Україні, у поєднанні з кризою ланцюжка постачань, а також рекордно високе зростання інфляції продовжуватимуть чинити тиск на попит і обсяг виробництва протягом усього року і, можливо, довше.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: