ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Близько 50 людей загинули внаслідок удару блискавки в індійському штаті Уттар-Прадеш

Велика Епоха
Сушіл Кумар Бінд веде членів своєї родини до поля, де лежить його дружина Кхушбу, вбита блискавкою 25 липня у селі Піпараон на околиці Праягража, у північному індійському штаті Уттар-Прадеш, 28 липня 2022 року. (Rajesh Kumar Singh/AP Photo)

Семеро людей, в основному фермери, було вбито блискавкою в селі на півночі індійського штату Уттар-Прадеш, повідомила поліція в четвер, довівши кількість загиблих від блискавки в штаті цього тижня до 49 осіб.

Фермери ховалися під деревами під час зливи, коли у вівторок в них вдарила блискавка, і вони загинули миттєво. Серед жертв були чотири члени сім'ї та кілька пастухів худоби неподалік міста Каушамбі, за словами офіцера поліції Хема Раджа Міна.

За словами представника уряду штату Шишира Сінгха, велика кількість загиблих спонукала уряд випустити нові інструкції про те, як люди можуть захистити себе під час грози.

"Люди частіше гинуть від блискавок, ніж від дощів, хоча саме в цей час люди (зазвичай) гинуть від повеней чи інших подій, пов'язаних із дощем", — сказав Сінгх.

Сезон мусонів в Індії триває з червня до вересня.

Полковник Санджай Шривастава, чия організація "Кампанія захисту Індії від блискавок" співпрацює з Індійським метеорологічним департаментом, сказав, що з квітня блискавки вбили майже 750 людей по всій Індії. У тому числі 20 людей загинули у східному штаті Біхар за останні два дні та 16 людей у ​​штаті Мадхья-Прадеш у центральній Індії на початку цього місяця.

Понад 200 людей загинули внаслідок сильних злив та зсувів в індійських штатах Ассам, Маніпур, Тріпура та Сіккім, а в Бангладеш з 17 травня загинули 42 людини. Сотні тисяч людей були змушені залишити свої будинки у сезон мусонів.