ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аномальна спека, що охопила Китай, породила величезний попит на електроенергію

Велика Епоха
(Getty Images)

Спека, що триває в Китаї, призвела до того, що споживання електроенергії в деяких районах досягло рекордного рівня і навіть призвело до відключення електрики.

Хе Ян, директор енергетичного відділу Національної енергетичної адміністрації Китаю, сказав, що споживання електроенергії збільшиться до серпня, традиційного пікового періоду, додавши, що попит на електроенергію вже побив рекорди цього місяця, повідомляє Bloomberg.

«Зараз, коли економіка зростає, а температура підвищується на тлі глобальної хвилі стійкої спекотної погоди, наші потреби в електроенергії також швидко зростають», — сказав Ян. Він сказав, що «попит та пропозиція електроенергії в країні, як і раніше, стабільні та впорядковані».

Щодо стабільності енергосистеми, Ян сказав, що виробники електроенергії зможуть забезпечити достатній обсяг постачання. Однак бувають випадки, коли примусові відключення необхідні для відновлення балансу мережі й протидії широкомасштабним відключенням електроенергії.

«У Чжецзяні та інших частинах Китаю були випадки, коли споживачів електроенергії просили скоротити споживання в періоди пікових навантажень», — сказав він.

Попри те, що Китай лідирує у світі за кількістю встановлених «зелених» джерел енергії, таких як вітрова та сонячна енергія, він, як і раніше, споживає майже вп'ятеро більше вугілля, ніж Індія, і майже в шість разів більше, ніж США. За останніми даними, в Китаї 65% електроенергії, що виробляється, припадає на вугілля.

Щоб задовольнити попит на електроенергію, що росте, запаси вугілля в Китаї необхідно збільшити.

Провінції Китаю намагаються запобігти дефіциту електроенергії, подібному до того, який спостерігався восени минулого року, коли заводи були змушені зупинятися.

Президент Сі Цзіньпін нещодавно заявив, що вугілля використовуватиметься для виробництва електроенергії доти, доки не з'являться надійні замінники.

Здатність Китаю гарантувати енергетичну безпеку та стабільність енергосистеми в умовах зростання попиту, мабуть, обумовлена використанням та розширенням вугільних електростанцій.

Ян також очікує на черговий виток зростання попиту на електроенергію в зимовий період. Він сказав, що китайські енергетичні компанії вже ведуть підготовчу роботу, купуючи вугілля та природний газ для збільшення запасів.

Новини по темі: