ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генеральний секретар ОПЕК заявив, що членство Росії в ОПЕК+ необхідне для успіху угоди

Велика Епоха
Логотип Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) у штаб-квартирі у Відні, 7 грудня 2018 р. (Leonhard Foeger/Reuters)

Новий генеральний секретар ОПЕК заявив, що членство Росії в ОПЕК+ є життєво важливим для успіху угоди, повідомила в неділю кувейтська газета Альраї з посиланням на ексклюзивне інтерв'ю Хайтама аль-Гайса.

Він сказав, що ОПЕК не конкурує з Росією, назвавши її «великим, головним та дуже впливовим гравцем на енергетичній карті світу», повідомляє Альраї.

ОПЕК+ — це альянс Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та союзників на чолі з Росією.

Аль-Гайс, колишній голова ОПЕК у Кувейті, очолить своє перше засідання ОПЕК+ 3 серпня, на якому група може розглянути питання збереження обсягів видобутку нафти без змін на вересень, попри заклики США до збільшення пропозиції.

Аль-Гайс сказав Альраї, що «ОПЕК не контролює ціни на нафту, але вона практикує те, що називається налаштуванням ринків з погляду попиту та пропозиції», описавши поточний стан нафтового ринку як «дуже нестійкий і неспокійний».

Він додав про нещодавнє зростання цін на нафту: «Що стосується мене, то я, як і раніше, наголошую, що недавнє зростання цін на нафту пов'язане не лише з подіями між Росією та Україною».

«Усі дані підтверджують, що ціни почали зростати поступово і кумулятивно, ще до початку російсько-українських подій, у зв'язку з думкою про брак вільних виробничих потужностей, що переважає на ринках, які стали обмежуватися кількома країнами», — сказав аль-Гайс.

У 2022 році ціни на нафту злетіли до найвищого рівня з 2008 року, піднявшись у березні понад 139 доларів за барель, після того, як США та Європа ввели санкції проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну. З того часу ціни знизилися приблизно до 108 доларів, оскільки інфляція, що росте, і підвищення відсоткових ставок викликають побоювання рецесії, яка підірве попит.

Відповідаючи на запитання про фактори, які вплинуть на ціни на нафту до кінця року, аль-Гайс сказав: «На мій погляд, найважливішим фактором буде недолік інвестицій у галузі буріння, розвідки та видобутку».

«Це підштовхне ціни в напрямку зростання, але ми не можемо визначити, якого рівня вони досягнуть».

За матеріалами The Epoch Times USA

===