ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Диктатор Мадуро хоче здобути контроль над золотими запасами Венесуели

Велика Епоха
Венесуельський диктатор Ніколас Мадуро. (Скриншот)

Високий суд у Лондоні відхилив останні спроби президента Ніколаса Мадуро отримати контроль над золотими резервами Венесуели на суму понад 1 мільярд доларів, що зберігаються в підземних сховищах Банку Англії в Лондоні, повідомляє Reuters.

У п'ятницю суд ухвалив, що попередні рішення Верховного суду Венесуели, підтримані Мадуро, спрямовані на обмеження права голосу лідера опозиції Хуана Гуайдо голосувати за золото, не слід брати до уваги.

Це ознаменувало останню перемогу Гуайдо, який виграв серію судових баталій за зливки після того, як британський уряд визнав його, а не Мадуро, президентом південноамериканської країни.

«Я дійшов висновку, що Рада Гуайдо процвітає: рішення Верховного суду Венесуели не можуть бути визнані», — заявив суддя у цій справі.

Команда юристів Мадуро заявила, що він хотів би продати частину з 31 тонни золота, щоб профінансувати заходи Венесуели щодо боротьби з пандемією та зміцнити систему охорони здоров'я, яка постраждала від багаторічної економічної кризи.

Опозиція Гуайдо стверджує, що адміністрація Мадуро, яка відчуває брак грошей, хоче використовувати гроші для виплати іноземним союзникам, що заперечують адвокати Мадуро.

«Це рішення є ще одним кроком у процесі захисту міжнародних золотих резервів Венесуели та збереження їх для венесуельського народу. Такого чесного та прозорого судового процесу у Венесуелі не існує», — йдеться у заяві Гуайдо.

Експерти з правових питань заявили, що остання справа була безпрецедентною, оскільки у ній вищий суд однієї країни інтерпретував конституцію іншої країни.

===

Новини по темі: