ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Захоплений російський безпілотник повний західних запчастин, всупереч санкціям

Велика Епоха
Безпілотник. (Gabriel Kuchta/Getty Images)

Російські безпілотники, які використовуються для знищення українських солдатів, оснащені деталями наших західних союзників, повідомляє CNN.

Український офіцер технічної розвідки показав Ніку Робертсону із CNN середину захопленого російського безпілотника Орлан-10, виявивши компоненти з усього світу.

Офіцер стверджує, що влаштування стеження за мобільними телефонами безпілотника було американського виробництва. Він сказав, що двигун був виготовлений у Японії, а тепловізійний модуль на камері був виготовлений у Франції вже після вторгнення Росії.

Інші деталі російських безпілотників поставляються з таких країн як Австрія, Німеччина, Тайвань і Нідерланди, стверджує офіцер.

І це попри цілу низку глобальних санкцій, спрямованих на ослаблення російської військової машини.

Офіцер сказав, що його робота полягає у відстеженні кожного серійного номера, щоб з'ясувати, хто зробив деталь, і попередити союзників, щоб не дати російським безпілотним технологіям отримати їх у свої руки.

Робертсон зазначив, що зупинити постачання цих найчастіше комерційних компонентів буде нелегко, оскільки Росія може мати запаси деталей та має довгу історію обходу санкцій.

===