ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іран отримав доступ до російських платіжних карток "Мир"

Велика Епоха
Російська банківська картка Мир. (Скриншот)

В останньому прикладі того, як санкції США породжують нові фінансові зв'язки між країнами, що знаходяться поза зоною сприяння, іранці скоро зможуть здійснювати платежі за допомогою банківських карток "Мир". Цей крок принесе деяке полегшення іранському бізнесу і простим іранським громадянам, які постраждали від економічних санкцій, повідомляє сайт Zero Hedge.

"Я вважаю, що ця платіжна система буде незабаром активована в Ірані", — заявив у середу заступник міністра закордонних справ Ірану з питань економічної дипломатії Медхі Сафарі, повідомляє російське інформаційне агентство РІА.

Система карток "Мир" була введена Центральним банком Росії у 2015 році після того, як MasterCard та Visa були змушені через санкції США припинити співпрацю з низкою російських банків. До цього моменту на MasterCard і Visa припадало 90% платежів в Росії. Після вторгнення Росії в Україну в лютому цього року російські банки, що залишилися, втратили відносини з Visa і MasterCard.

"Мир" поширився на багато інших країн і територій, включаючи Південну Корею, Туреччину, В'єтнам, Вірменію, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан, Південну Осетію та Абхазію. В цей час ведеться робота з дозволу використання карток на Кубі та в Об'єднаних Арабських Еміратах. На сьогодні випущено понад 100 мільйонів карток "Мир".

Угода "Мир" між Росією та Іраном — лише останній із багатьох прикладів зміцнення економічних відносин між двома країнами, проти яких США запровадили санкції.

"Дві країни також працюють над створенням конкурента сервісу обміну платіжними повідомленнями SWIFT, який є основою транскордонних платежів у світовій економіці", — повідомляє Reuters.

У вівторок міністр економіки Ірану Ехсан Хандузі оголосив, що долар США офіційно замінено рублем у торгівлі Ірану з Росією і що ведеться робота із заміни долара в угодах з Китаєм, Туреччиною та Індією.

Також цього тижня Іран і Росія досягли угоди, згідно з якою Іран постачатиме Росії запасні частини для літаків та послуги з технічного обслуговування.