ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай веде гібридну війну за допомогою TikTok

Велика Епоха
(iStock)

Технології, штучний інтелект та великі дані все частіше стають зброєю у боротьбі за світове панування. Істотну роль можуть зіграти нешкідливі, на перший погляд речі — наприклад, кумедний додаток для коротких відеороликів TikTok. Минулого тижня британський медіарегулятор Ofcom опублікував звіт, в якому йдеться про те, що Instagram, TikTok і YouTube — три найбільш популярні джерела новин серед британських підлітків. Але є різниця між західними та китайськими програмами для соціальних мереж.

Нещодавно Фан Вей, ведучий американської радіостанції Sound of Hope, пояснив у програмі NTDTV «Elite Forum», що західні програми намагаються довше утримати користувачів у своїх медіа, щоб заробити більше грошей на рекламі, а TikTok має за собою політичну мету.

Попередження про збирачів даних

14 липня сенатор Марк Уорнер (штат Вірджинія), голова Комітету з розвідки SSCI, під час телефонної конференції з місцевими американськими ЗМІ висловив застереження щодо китайської програми TikTok. Програма обміну відеоматеріалами є величезною загрозою національній безпеці та збирає біометричні дані користувачів. Були докази того, що розробники та керівники TikTok у Китаї неодноразово отримували доступ до приватних даних американських користувачів.

Сенатор Уорнер разом зі своїм заступником з SSCI, сенатором Марко Рубіо, надіслав листа до Федеральної торгової комісії США. У ньому вони закликали американських захисників прав споживачів розпочати офіційне розслідування ризиків безпеки, пов'язаних з використанням TikTok, та «координувати свої дії з будь-яким розслідуванням у галузі національної безпеки чи контррозвідки, яке може бути ініційоване Міністерством юстиції США».

Сенатор Уорнер заявив, що внутрішні записи обговорень TikTok підтвердили, що співробітники з Китаю мали необмежений доступ до інформації користувачів, включаючи дати народження, номери телефонів та іншу інформацію, що ідентифікує. Нещодавні оновлення політики конфіденційності TikTok також вказують на можливість збирання навіть біометричних даних, таких як сканування особи та особисті голосові дані.

«Військовий» потенціал соціальних мереж

У Китаї вона називається Douyin, в усьому світі платформа для обміну відео відома як TikTok. Мало хто знає, що це є продукт пекінської технологічної компанії Beijing Bytedance Technology Ltd.

Як і будь-яка китайська компанія, ByteDance має ділитися своїми даними з Комуністичною партією відповідно до законів режиму. Цензура Пекіна непомітно проникає у західний світ через TikTok. Ще одним маловідомим фактом є те, що ByteDance частково належить китайській комуністичній партії, за даними Sentor Warner.

Кейсі Флемінг, генеральний директор американського постачальника послуг кібербезпеки BlackOps Partners, висловив застереження щодо TikTok, класифікувавши додаток як «озброєну китайську комуністичну платформу серед соціальних мереж». Вона викликає психологічну залежність та маніпулює серцями та умами людей. TikTok — це на 100 відсотків проблема національної безпеки, яка має бути вирішена негайно. Поки існує TikTok, «наші мобільні телефони та комп'ютери будуть у загальному доступі у китайської комуністичної партії», попередив експерт з безпеки.

Флемінг також попередив, що всі інші китайські технологічні продукти, від апаратних засобів, програмного забезпечення та компонентів до зарядних кабелів можуть бути використані з метою шпигунства. За словами експерта, слід розуміти, що всі технології з Китаю контролюються КПК. Вони будуть використані як зброя проти США та їхніх союзників, щоб послабити вільний світ, який зрештою контролюватиметься КПК.

Ще в лютому Флемінг сказав в інтерв'ю американській газеті Epoch Times: «Усі ваші дані на цьому телефоні, все, що ви робите, і все, що ви зберігаєте на своєму телефоні, вирушає за межі країни, що потенційно може бути використане проти вас». За словами Флемінга, КПК збирає величезну кількість даних.

Інший експерт, Марк Грабовскі, автор книги «Кіберправо та етика», назвав TikTok «шкідливою програмою китайського уряду, що маскується під додаток для соціальних мереж» і «найуспішнішим збором даних американців», який колись проводив іноземний противник.

6 серпня 2020 року тодішній президент США Дональд Трамп видав указ, який забороняє транзакції з материнською компанією TikTok — ByteDance. Однак після судових позовів суди США заблокували заборону, а у червні 2021 року новий президент США Джо Байден скасував санкції Трампа. На зміну їм прийшли м'якіші укази.

Професор кіберправа Грабовські пояснює: «Президент Трамп намагався розв’язати цю проблему, але, на жаль, Байден був сповнений рішучості негайно скасувати всі дії Трампа, незалежно від того, чи це було сенсом».

Кіберексперт BlackOps Флемінг каже, що ми перебуваємо в епіцентрі гібридної війни. Крім того, Тайвань під загрозою вторгнення. Настав час усім діяти — навіть у TikTok.

За матеріалами Epoch Times

===

Новини по темі: