ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія дасть Туреччині 20 мільярдів доларів на будівництво атомної електростанції

Велика Епоха
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та Путін (Guneev Serghei/Host Photo Agency/Getty Images)

Російська державна компанія переказує величезні суми грошей дочірній компанії, яка збудує атомну електростанцію в Туреччині вартістю 20 мільярдів доларів, попри санкції, введені у зв'язку з війною в Україні, повідомляє Bloomberg.

Група "Росатом", власник майбутньої АЕС у Туреччині, та її турецька дочірня компанія не потрапили під санкції.

Один із турецьких чиновників, на якого посилається Bloomberg, сказав, що переказ коштів був жестом доброї волі з боку президента Росії Володимира Путіна за роль президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана як посередника в угоді, яка дозволить розблокувати експорт зерна з України.

За словами кількох турецьких чиновників, минулого тижня група компаній Rosatom Corp. направила близько 5 мільярдів доларів дочірньому турецькому підприємству під назвою Akkuyu Nuclear JSC, і ще два аналогічні перекази мають бути зроблені цього і наступного тижня.

Фінансування покриє всі потреби у закупівлях для проєкту АЕС "Аккую" протягом наступних двох років, додали турецькі чиновники на умовах анонімності.

Росатом відповів у пресрелізі, що хоча турецький майданчик станції є найбільшим у світі, "поточні трансферти значно нижчі", ніж цифри, представлені турецькими офіційними особами.

Російська група відмовилася надати більш детальну інформацію, наголосивши, що фінансові домовленості щодо проєкту є конфіденційними.

АЕС "Аккую" на узбережжі Середземного моря життєво важлива для Туреччини, якщо вона хоче задовольнити свої енергетичні потреби, що ростуть. За оцінками, після введення в експлуатацію всіх чотирьох реакторів, вона зможе задовольняти 10% внутрішнього попиту на електроенергію.

Проєкт отримав фінансування від найбільшого російського банку Сбербанк, проти якого введено санкції США та ЄС, а також від Совкомбанку, ще одного російського банку, який потрапив під санкції.

Проте концерн "Росатом", власник майбутньої турецької електростанції, та його турецька дочірня компанія не потрапили під санкції.

Робота над першим реактором, "Аккую 1", почалася у 2018 році, а через два роки почалися роботи над "Аккую 2". Роботи планується завершити до 2026 року.

===

Новини по темі: