ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільша у світі хімічна компанія скорочує виробництво аміаку, ключового інгредієнта добрив

Велика Епоха
Резервуари німецького хімічного гіганта BASF на основному майданчику компанії в Людвігсхафені, західна Німеччина, 26 лютого 2019 року. (Uwe Anspach/DPA/AFP via Getty Images)

Найбільша у світі хімічна компанія BASF (Німеччина) має намір ще більше скоротити виробництво аміаку, ключового інгредієнта добрив на тлі зростання цін на газ.

«Ми скорочуємо виробництво на підприємствах, що потребують великих обсягів природного газу, таких як заводи з виробництва аміаку», — заявив генеральний директор BASF Мартін Брудермюллер на пресконференції 27 липня після того, як компанія опублікувала результати другого кварталу 2022 року, повідомило Reuters.

У вересні 2021 року BASF скоротив виробництво аміаку на своєму основному майданчику в Людвігсхафені, а також на великому хімічному комплексі в Антверпені, Бельгія.

Щоб заповнити прогалину в постачанні, BASF закуповуватиме аміак у зовнішніх постачальників, сказав Брудермюллер.

Аміак є ключовим інгредієнтом для добрив. Він також відіграє ключову роль у виробництві промислових пластмас та рідини для очищення вихлопних газів дизельних двигунів. При його виробництві утворюється побічний продукт — вуглекислий газ високої чистоти, який необхідний у м'ясній промисловості та виробництві безалкогольних напоїв.

Хімічні підприємства є найбільшими споживачами природного газу в Німеччині, а аміак — найбільш газомісткий продукт у цій галузі. На виробництво аміаку зазвичай припадає близько 4,5% газу, що використовується промисловими підприємствами Німеччини.

На відміну від багатьох європейських країн, у Німеччині немає портових терміналів зрідженого газу, які могли б замінити російський трубопровідний газ. Це означає, що компанії змушені скорочувати обсяги виробництва, якщо постачання газу продовжуватиме скорочуватися.

27 липня «Газпром» урізав прокачування газопроводом «Північний потік – 1», основним маршрутом російського газу до Європи. Постачання скоротилося до однієї п'ятої, або 20%, від загальної потужності трубопроводу.

Брудермюллер сказав, що до 2023 року фермери зіткнуться зі зростанням вартості добрив та зниженням їх доступності.

«Основне застосування аміаку — виготовлення добрив та виробництво харчових продуктів. Цього року проблема не виникне, бо всі фермери вже купили добрива та використали їх на своїх полях. Урожай уже зібраний», — сказав він. «Наступного року доступність буде набагато гіршою, тому що виробничих потужностей не буде. І ще — ціна. Ціни на добрива стрімко зростають».

«Фермери будуть змушені скоротити витрати та використовувати лише мінімальну кількість добрив на своїх полях. Посіви також можуть бути скорочені. Якщо виникнуть погодні проблеми, кілька важливих культур можуть бути недоотримані», — додав він, зазначивши, що найбідніші країни, які наприкінці продовольчого ланцюжка, зіштовхнуться із серйозними проблемами.

За матеріалами The Epoch Times