ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

102 французькі парламентарі закликають: «Ми повинні протистояти військовому безумству Ердогана»

Велика Епоха
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. (Adem Altan/AFP/Getty Images)

Понад 100 французьких парламентаріїв з різних політичних груп підписали документ із висловленням думки проти президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, звинувативши його в «плануванні нового кривавого наступу на курдів у північній Сирії», тоді як путінська Росія продовжує свої воєнні злочини в Україні.

«Поки Росія Путіна продовжує свої воєнні злочини в Україні, Реджеп Тайіп Ердоган під покровом світових емоцій планує розпочати новий кривавий наступ на курдів у північній Сирії. Сьогодні він має статус центрального гравця в конфлікті НАТО в Україні, щоб отримати від Атлантичного альянсу "чистий чек" на посилення своїх атак на півночі Сирії.

У регіонах, контрольованих Автономною адміністрацією Північної та Східної Сирії (AANES), попри жахливі умови, викликані війною, курдське, арабське, ассірійсько-халдейське, вірменське та етнічне населення живе разом і намагається організувати себе в демократичну, феміністську та екологічну систему. Вони борються за побудову світу у постійному діалозі з народом», — йдеться у відкритому листі, підписаному 102 французькими парламентаріями, повідомляє Le Journal du Dimanche.

Підписанти нагадують, що «з 2019 року Ердоган уже почав наступ ціною незліченних жертв серед цивільного населення, руйнувань та варварських дій з метою дестабілізації курдської соціальної та політичної системи».

«Західні країни більше не повинні заплющувати очі на зловживання турецькою армією.

Прихильність курдських бійців Робочій партії Курдистану (РПК) та Загонів народного захисту (YPG) у боротьбі з ДАЄШ була рішучою та вітається всім міжнародним співтовариством. Сьогодні вони, здається, забуті тими самими людьми, які вчора вихваляли їх за мужність, рішучість та героїзм.

Ми не можемо і не повинні дозволити армії Ердогана знову напасти на курдських союзників», — додали депутати.

Обранці французького народу додали, що не можна забувати, що «кілька тисяч джихадистів утримуються в районах, контрольованих AANES, і зелене світло, дане Ердогану для нової операції з вторгнення, означатиме дестабілізацію регіону та серйозну загрозу безпеці Європи».

===

Новини по темі: