ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Урсула фон дер Ляєн: Ми всі повинні підготуватися до найгіршого сценарію розвитку подій

Велика Епоха
Урсула фон дер Ляєн (Скриншот)

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн попередила у понеділок про ескалацію енергетичної кризи через суперечку з Москвою і наголосила, що країни-члени блоку мають підготуватися до найгіршого сценарію.

"Оскільки Росія вже частково або повністю призупинила постачання газу до 12 країн-членів ЄС, ми всі маємо підготуватися до гіршого сценарію", — заявила Урсула фон дер Ляєн в інтерв'ю іспанській газеті El Mundo.

Заяви голови Єврокомісії прозвучали на тлі того, що Росія нещодавно призупинила постачання газу до кількох країн ЄС, включаючи Польщу, Болгарію та, у суботу, Латвію, за їхню відмову платити за ці постачання в рублях.

Росія також скоротила постачання Німеччини, пославшись на ремонтні роботи, що розглядається як відповідь на західні санкції.

Зростання занепокоєння енергетичною кризою спонукало блок минулого тижня узгодити план дій на випадок непередбачених обставин цієї зими. Ці заходи "допоможуть нам задовольнити наші потреби у постачаннях у зимовий період", — сказала фон дер Ляєн.

"Усього за один тиждень ЄС домовився зробити рішучий та безпрецедентний крок, щоб протистояти загрозі Путіна повністю припинити постачання газу", — сказав глава ЄК.