ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іспанія буде економити енергію: кондиціонери й світло вимкнено, двері зачинено

Велика Епоха
Тереза Рібера – Міністр з екологічних перетворень Іспанії. (Alejandro Martínez Vélez/EUROPA PRESS/dpa)

За допомогою нових правил Іспанія хоче виконати зобов'язання, взяті на себе в рамках європейського плану дій у надзвичайних ситуаціях. У "критичній ситуації" необхідний перший пакет заходів.

Уряд Іспанії ухвалив рішення про "термінові заходи" щодо економії та більш ефективного використання енергії через агресивну війну Росії проти України.

Всім будинкам державного сектору, а також універмагам, кінотеатрам, робочим місцям, готелям, вокзалам та аеропортам у майбутньому буде дозволено охолоджувати приміщення до температури не нижче 27 градусів улітку, та нагрівати їх до температури не вище 19 градусів взимку. Рішення про це було ухвалено на щотижневому засіданні кабінету міністрів у Мадриді, пояснила міністр із питань екологічних перетворень Тереза Рібера.

За словами Рібери, заходи королівського указу мають бути реалізовані не пізніше ніж через тиждень "періоду коригування" після публікації в "Офіційному віснику". Вони діятимуть до 1 листопада 2023 року. Це перший пакет заходів, необхідний у "критичній ситуації". Європі потрібна допомога Іспанії. "Настав час проявити солідарність", — наголосив міністр лівого уряду.

Світло вимкнено, двері зачинені

Серед інших заходів, магазини та підприємства з автоматичними системами, які мають бути встановлені до 30 вересня, повинні тримати двері зачиненими, щоб запобігти витоку тепла чи холодного повітря залежно від сезону. Освітлення в офісах, вітринах магазинів і пам'ятниках, що не використовуються, також має бути вимкнене після 10 вечора. Планується проведення аудиту енергоефективності деяких будівель. Рібера закликала приватний сектор збільшити кількість робочих місць у домашніх офісах.

Цими та іншими заходами, рішення про які буде вжито після літніх канікул, Іспанія хоче виконати зобов'язання, взяті на себе країною в рамках європейського плану надзвичайних заходів, узгодженого минулого тижня. Країна має скоротити споживання газу на сім відсотків. Як і інші країни ЄС, Іспанія спочатку виступала проти надзвичайного плану, але зрештою схвалила його, пішовши на поступки.