ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У фонд принца Чарльза сім'я бен Ладена пожертвувала понад 1 млн євро

Велика Епоха
(Jane Barlow - WPA Pool/Getty Images)

Принц Чарльз, спадкоємець британської корони, ймовірно, прийняв пожертву у розмірі 1 мільйона фунтів стерлінгів (1,21 мільйона євро) до свого Благодійного фонду принца Уельського (PWCF) від двох членів родини Усами бен Ладена, згідно з розслідуванням газети Sunday Times.

Декілька його радників, як кажуть, благали PWCF не приймати цей платіж від багатої сім'ї організатора терактів 11 вересня 2001 року Усами бен Ладена, згідно з джерелами, цитованими у статті британської газети.

Хоча члени саудівської сім'ї, які зреклися Усами бін Ладена, не підозрюються в якихось правопорушеннях, ця інформація посилює увагу до фонду принца Чарльза, який є предметом поліцейського розслідування, розпочатого в лютому.

Підозри у фаворитизмі

Слідство з'ясовує, чи пожертвування до фонду принца Чарльза були винагороджені почесними титулами та використані для підтримки заявки на натуралізацію саудівського бізнесмена Махфуза Марея Мубарака бін Махфуза.

Угоду про пожертву у розмірі £1 млн від патріарха саудівської сім'ї, Бакра бен Ладена (зведеного брата Усами) та його брата Шафіка, було досягнуто ще 2013 року під час зустрічі в Лондоні між Бакром бен Ладеном та принцом Чарльзом, повідомляє Sunday Times.

Тривале розслідування

Голова фонду Ян Чешир каже, що пожертву було погоджено на той час усіма п'ятьма піклувальниками. Про інтрижку, з приводу якої Скотленд-Ярд розпочав розслідування, стало відомо минулого року, і 73-річний спадкоємець британського престолу постав у непривабливому світлі.

У 2021 році його колишній заступник камердинера Майкл Фосетт, за чутками дуже близький до Чарльза, підозрюється в тому, що використав свій вплив, щоб допомогти саудівському бізнесменові Махфузу, щедрому донору благодійних організацій, пов'язаних із британською монархією, здобути орден.

Останній, який заперечує будь-які правопорушення, як то кажуть, дав великі суми грошей на реставраційні проєкти. Майкл Фосетт пішов у відставку у листопаді 2021 року.

"Під час розслідування з'ясовуватиметься, чи призначалися певні пожертвування, отримані Фондом Махфуза, для цієї організації, чи були вони використані відповідно до намірів донорів і чи мають вони бути повернені", — заявила тоді комісія.

===