ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Бразилії Жаїр Болсонару дав Леонардо Ді Капріо урок лицемірства

Велика Епоха
Президент Бразилії Жаїр Болсонару (Miguel Schincariol/AFP/Getty Images)

Президент Бразилії Жаїр Болсонару сказав актору, що він має "відмовитися від своєї яхти, перш ніж читати світові лекції" про навколишнє середовище.

Болсонару відповів ді Капріо, який написав у Twitter, що тропічні ліси Амазонки "за останні 3 роки зіткнулися з натиском незаконної вирубки лісів видобувною промисловістю".

"Наскільки масштабною є вирубка лісів в Амазонії, одному з найважливіших місць на планеті для людей і дикої природи? [...] за останні 3 роки регіон зіткнувся з натиском незаконної вирубки лісів руками видобувної промисловості", — написав Ді Капріо в Twitter в четвер.

Повідомлення Леонардо ді Капріо у Twitter (Скриншот)

У січні Ді Капріо був сфотографований на відпочинку з друзями на яхті Vava II вартістю 150 мільйонів доларів, найбільшій яхті, побудованій у Великій Британії, яка, за оцінками, виробляє 238 кг вуглекислого газу на милю — стільки, скільки середній британський автомобіль викидає за два місяці.

(Скриншот)

Ось що написав Болсонару в Twitter, роздратований коментарями Ді Капріо:

"Знову ти, Лео? Я міг би знову сказати тобі, щоб ти покинув свою яхту, перш ніж читати лекції всьому світу, але я знаю прогресистів: ти хочеш змінити весь світ, але тільки не себе, тому я даю тобі спокій.

Між нами кажучи, дивно бачити, як людина, яка стверджує, що любить планету, приділяє більше уваги Бразилії, ніж пожежам, що завдають шкоди Європі та його власній країні", — таке було послання бразильського президента.

Він продовжив:

Але не хвилюйся, Лео, на відміну від тих місць, які ти удаєш, що не бачиш, блискуче граючи роль сліпого, Бразилія була і буде нацією, яка найбільше зберігає. Ти можеш продовжувати грати зі своїми іграшками голлівудських зірок, поки ми робимо свою роботу.

Насправді в моєму уряді середня вирубка лісів набагато нижча, ніж у минулому, коли при владі був шахрай, який став кандидатом, якого підтримує ваш бразильський приятель.

Цілком очевидно, що всі, хто нападає на Бразилію та її суверенітет заради демонстрації чесноти, не мають жодного уявлення про це питання. Вони не знають, наприклад, що ми зберігаємо понад 80% нашої місцевої рослинності або що ми маємо найчистішу енергію серед країн G20.

Також очевидно, що ви не знаєте, що наш уряд оголосив про нове зобов'язання викорінити незаконне вирубування лісів до 2028 року, а не до 2030 року, як більшість країн. Або, можливо, ви це знаєте, але з якоїсь причини прикидаєтеся невігласом. Сподіваюся, ви не надто багато отримаєте за цю роль.

Якщо це у ваших силах, ми хотіли б, щоб ви припинили поширювати неправдиву інформацію. У недавньому минулому ви використали зображення 2003 року, щоб розповісти про лісові пожежі в Амазонії, які нібито відбудуться у 2019 році, і були викриті, але я вибачив вам. Тож, будь ласка, йдіть і більше не грішіть.

До речі, що ви вважаєте падіння ринку вугілля в Європі? А як щодо Грети Тімберлейк, чи знаєте ви, чим вона займалася останнім часом і що вона може сказати з цього приводу? Якби я влаштовував барбекю у своєму будинку, я впевнений, вона кричала б "Як ви смієте?".

===