ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Експерти з тероризму виявили основну помилку після вбивства ЦРУ лідера Аль-Каїди

Велика Епоха
Усама бен Ладен (ліворуч) сидить зі своїм радником Айманом аль-Завахірі (праворуч), єгиптянином, пов'язаним із терористичним угрупуванням «Аль-Каїда», під час інтерв'ю з пакистанським журналістом Хамідом Світом (на знімку немає). Знімок представлений газетою Dawn 10 листопада 2001 р. (Hamid Mir/Editor/Ausaf Newspaper for Daily Dawn/Handout via Reuters)

Хоча експерти з тероризму високо оцінили вбивство лідера «Аль-Каїди» Аймана аль-Завахірі в Афганістані, вони зазначили, що це означає повернення терористичної групи до охопленої війною країни, де вона, ймовірно, планувала теракти, здійснені 11 вересня 2001 року.

У понеділок увечері президент Джо Байден оголосив, що Завахірі було вбито і що «правосуддя відбулося». Лідер «Аль-Каїди» став головою терористичної мережі після смерті колишнього лідера Усами бен Ладена у 2011 році.

На тлі тогорічного хаотичного виведення військ з Афганістану Байден заявив, що «Аль-Каїда» пішла з країни, і додав, що у 2001 році США вдерлися до Афганістану «з явною метою позбутися “Аль-Каїди”, а також отримати Усаму бен Ладена. І це вдалося».

Аналітики та деякі американські військові попереджали, що виведення військ з Афганістану, а також захоплення країни талібами, можливо, знову перетворить її на вогнище ісламського тероризму.

Байден зазначив, що Завахірі «переїхав до центру Кабула, щоб возз'єднатися з членами своєї найближчої родини», припускаючи, що уряд, керований талібами, мало що зробив, щоб перешкодити йому повернутися до Афганістану.

Макс Абрамс, професор міжнародної безпеки, написав, що смерть Завахірі не була «категоричною перемогою, про яку говорить Байден».

Президент Джо Байден виступає з балкона Блакитної кімнати Білого дому у Вашингтоні 1 серпня 2022 року, оголошуючи про те, що внаслідок авіаудару США було вбито лідера «Аль-Каїди» Аймана аль-Завахрі в Афганістані. (Jim Watson/Pool via AP)

Держсекретар Ентоні Блінкен звинуватив талібів у порушенні угоди між угрупованням та Сполученими Штатами, прихистивши Завахірі у Кабулі.

«Перед обличчям небажання чи нездатності талібів дотримуватися своїх зобов'язань ми продовжуватимемо підтримувати афганський народ, надаючи йому активну гуманітарну допомогу та виступаючи на захист його прав людини, особливо жінок і дівчаток», — йдеться у заяві Блінкена.

За матеріалами The Epoch Times USA