П'ятниця, Сер 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

США кидають економічний виклик Китаю законом про мікрочипи

Четвер, 4 серпня 2022 року
Президент США Джо Байден зустрічається з керівниками компаній з питань економіки у будівлі виконавчого офісу Ейзенхауера, поряд із Білим домом, Вашингтон, 28 липня 2022 року. (Mandal Ngan/AFP via Getty Images)

28 липня Палата представників США ухвалила Закон про чипи та науку, виділивши фінансування на заходи, яким вже майже два роки. Новий закон, який нині спрямовується на підпис президенту Джо Байдену, передбачає виділення 280 мільярдів доларів у вигляді субсидій, податкових пільг та грантів на дослідження для підтримки вітчизняної напівпровідникової промисловості.

«Сьогодні Палата представників ухвалила законопроєкт, який здешевить автомобілі, побутову техніку та комп'ютери», — йдеться у заяві Байдена. «Це зменшить вартість товарів повсякденного попиту. І це створить високооплачувані робочі місця в обробній промисловості по всій країні й водночас зміцнить лідерство США у майбутніх галузях.

«Закон про чипи та науку — це саме те, що нам потрібно зробити для зростання нашої економіки прямо зараз. Дозволяючи виробляти більше напівпровідників у Сполучених Штатах, цей законопроєкт збільшить внутрішнє виробництво та зменшить витрати для сімей».

Багато прихильників закону були раді його прийняттю і вважають, що він стане благом для виробництва у США.

«Конгрес визнав важливість вирішення завдань промислового планування, підтримки стратегічних галузей та забезпечення того, щоб у нас тут, в Америці, були робочі місця у сфері високих технологій. Ми не можемо зупинятися на досягнутому», — сказав The Epoch Times Зак Моттл.

Прихильники закону давно кажуть, що він необхідний для збереження конкурентної переваги з Китаєм, який вкладає гроші у власне виробництво чипів у країні.

США надто довго були «надто самостійними»

Багато прихильників законопроєкту раділи його ухваленню і вважають, що він стане благом для американської промисловості.

Голова некомерційної організації, яка займається питаннями торгової політики, сказав: «Я думаю, що Америка занадто довго сиділа склавши руки. І ми пропустили багато можливостей».

У зв'язку з цим Байден заявив, що цей захід дозволить підвищити рівень зайнятості та національної безпеки, зробивши Сполучені Штати менш залежними від іноземних ланцюжків постачання.

«Добробут для бізнесу»

Однак багато конгресменів не погоджуються з цим твердженням, оскільки демократи в останній момент виключили із законопроєкту одне положення. Це дозволило б запобігти передачі американськими компаніями наступних технологій до Китаю.

Скасування цього положення дозволить технологічним компаніям США використовувати мільярди доларів грошей платників податків на дослідження нових напівпровідникових технологій, та був передавати виробництво цих нових технологій Китаю.

Напівпровідники, які використовуються для виробництва всього — від персональних комп'ютерів до гіперзвукових ракет, стали предметом особливого занепокоєння в останні два роки, оскільки глобальна криза ланцюжка постачань серйозно вплинула на здатність Америки закуповувати мікросхеми.

За матеріалами The Epoch Times USA