ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Показ мод Yves Saint Laurent у марокканській пустелі шокував інтернет-користувачів

Велика Епоха
(FADEL SENNA/AFP via Getty Images)

15 липня в марокканській пустелі Агафай модний будинок Yves Saint Laurent представив свою останню чоловічу колекцію весна-літо 2023 року. Для досягнення цього розкішного видовища було збудовано штучний басейн об'ємом 500 м3, що призвело до обмежень води в навколишніх селах.

Ні, це був не міраж. Режисер Ентоні Ваккарелло, художній директор Saint Laurent, і продюсер французького гурту Kering, якому належить бренд Yves Saint Laurent (YSL), зняли цей показ мод у голлівудському стилі приблизно за 30 кілометрів від Марракеша посеред пустелі Сахара.

Для такого розкішного шоу, яке тривало лише 15 хвилин, було збудовано шестикілометрову дорогу та встановлено максимальну кількість кондиціонерів. Для створення гігантського басейну знадобилося закачати 500 м3 води з колодязів у навколишніх селах, а для його наповнення знадобилося 50 вантажівок об'ємом 10 м3.

300 журналістів та впливових осіб прибули туди хтось на літаку, хтось на мікроавтобусі. Серед гостей були Беатріс Даль, Катрін Денєв, Орельєн Ентховен, син Карли Бруні та Рафаель Ентховен, які того дня дефілювали для YSL.

За інформацією газети Le Monde, група Kering заявляє, що викиди парникових газів були розраховані та компенсуються проєктами щодо збереження лісів. Створені на місці декорації та обладнання можна взяти напрокат, використати повторно, переробити чи передати в дар місцевим асоціаціям. Щодо (непитної) води з оазису, то вона використовується для зрошення оливкових дерев у регіоні Агафай. Для компанії Kering цей показ мод досяг вуглецевої нейтральності.