ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після вбивства лідера Аль-Каїди оголошено підвищену терористичну тривогу

Велика Епоха
Усама бен Ладен (ліворуч) сидить зі своїм радником Айманом аль-Завахірі (праворуч), єгиптянином, пов'язаним із терористичним угрупуванням «Аль-Каїда», під час інтерв'ю з пакистанським журналістом Хамідом Світом (на знімку немає). Знімок представлений газетою Dawn 10 листопада 2001 р. (Hamid Mir/Editor/Ausaf Newspaper for Daily Dawn/Handout via Reuters)

Державний департамент США попередив про зростання потенціалу нападів на американців за кордоном після вбивства лідера «Аль-Каїди» Аймана аль-Завахірі, додавши, що, за наявною інформацією, терористичні групи продовжують планувати атаки, націлені на інтереси США.

31 липня американські військові завдали точного удару по Завахірі за допомогою безпілотника. Лідера терористів було вистежено розвідувальною спільнотою США на початку цього року, сказав президент Джо Байден, оголошуючи про його вбивство цього тижня.

Байден додав, що внаслідок удару не було жертв серед цивільного населення.

У своєму консультативному листі у вівторок Державний департамент заявив, що поточна інформація «свідчить про те, що терористичні організації продовжують планувати атаки проти інтересів США у різних регіонах по всьому світу» і що в цих атаках «може використовуватися широкий спектр тактик, включаючи операції самогубців, вбивства, викрадення та вибухи».

Міністерство заявило, що терористичні атаки, політичне насильство, злочинна діяльність та інші інциденти у сфері безпеки часто можуть відбуватися без будь-якого попередження, і закликало громадян США зберігати підвищену пильність під час поїздок за кордон та регулярно стежити за новинами.

Громадянам США, які подорожують за кордоном, рекомендується підтримувати зв'язок із найближчим посольством або консульством США на випадок виникнення терористичної загрози. Вони також повинні регулярно перевіряти урядові рекомендації щодо поїздок перед тим, як вирушати в подорож за кордон, сказали в департаменті.

Найвідоміший терорист

Айман аль-Завахірі, 71-річний уродженець Єгипту, змінив Усаму бен Ладена на посаді лідера «Аль-Каїди» в червні 2011 року після вбивства попередника американськими військовими.

Завахірі був включений ФБР до списку «найбільш розшукуваних терористів» за вбивство американських громадян за межами США (pdf). Державний департамент запропонував винагороду у розмірі до 25 мільйонів доларів за інформацію, яка призведе безпосередньо до його затримання чи засудження.

Передбачається, що він також допомагав організовувати напади на Сполучені Штати 11 вересня 2001 року, бувши «людиною номер два, заступником бен Ладена», — сказав Байден на пресбрифінгу в Білому домі 1 серпня.

«Людям у всьому світі більше не потрібно боятися цього злісного вбивці», — сказав Байден. «Сполучені Штати продовжують демонструвати нашу рішучість і здатність захистити американський народ від тих, хто прагне завдати нам шкоди».

За матеріалами The Epoch Times USA