ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Наступ на сході був спробою відволікти українські війська з півдня, вважають експерти

Велика Епоха
Пожежник гасить пожежу, яка виникла внаслідок ракетного удару по Миколаєву, 1 серпня 2022 року. (State Emergency Service of Ukraine в Mykolaiv region/Handout via Reuters)

У четвер уряд України повідомив, що був змушений поступитися частиною території на сході країни перед наступом Росії. Ти часом голова військового альянсу НАТО заявив, що Москві не можна дозволити виграти війну.

Президент України Володимир Зеленський цього тижня назвав «пеклом» тиск, який зазнають ЗСУ на Донбасі. Він розповів про запеклі бої навколо міста Авдіївка та укріпленого селища Піски.

Українські військовослужбовці ведуть вогонь з гаубиці FH-70, що буксирується, на передовій, Донбас, 18 липня 2022 р. (Gleb Garanich/Reuters)

Російські війська зробили щонайменше дві спроби атаки на Піски, але ЗСУ вдалося їх відбити.

Генерал Олексій Громов повідомив на пресконференції, що українські військові відбили два селища в районі Слов'янська, але відійшли до околиці Авдіївки після того, як були змушені залишити вугільну шахту, яка вважалася ключовою оборонною позицією.

Павло Кириленко, губернатор Донецької області, повідомив у Telegram, що за останні 24 години внаслідок російських обстрілів у Бахмуті, Мар'їнці та Шевченку загинули троє мирних жителів і п'ятеро отримали поранення.

За його словами, вісім людей загинули і четверо отримали поранення внаслідок артилерійського обстрілу міста Торецьк.

Росія ж заявила, що планує взяти під повний контроль усю Донецьку область.

Своєю чергою українські експерти вважають, що російський наступ на сході був спробою відволікти українські війська з півдня, де вони намагаються відвоювати територію і знищити російські лінії постачання, готуючись до ширшого контрнаступу.

«Ідея полягає в тому, щоб чинити на нас військовий тиск у Харкові, Донецьку та Луганську протягом наступних кількох тижнів... Не те, що відбувається на сході, визначить результат війни», — сказав радник Глави офісу Президента України Олексій Арестович в інтерв'ю в YouTube.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у четвер, що ця війна стала найнебезпечнішим моментом для Європи з часів Другої світової війни, і що не можна допустити, щоб Росія її виграла.

За його словами, щоб перешкодити Москві досягти успіху, НАТО та її країнам-членам, можливо, доведеться ще довгий час підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою.

«У наших інтересах, щоб така агресивна політика не увінчалася успіхом», — сказав Столтенберг.

За матеріалами The Epoch Times USA

===