ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Парламент Великобританії закрив свій запис TikTok з метою безпеки

Велика Епоха
Будинок парламенту Великобританії, Лондон. (Stefan Rousseau/PA Media)

Парламент Великобританії закрив нещодавно створений обліковий запис TikTok після того, як законодавці звернулися до спікерів із листом, у якому висловлювали стурбованість з приводу безпеки китайської програми.

В електронному листі, надісланому в The Epoch Times, представник Парламенту Великобританії підтвердив, що він закриває «пілотний» обліковий запис раніше, ніж планувалося, «на підставі звернення законодавців».

«Обліковий запис був пілотною ініціативою, поки ми тестували платформу як спосіб залучення молодшої аудиторії з актуальним контентом про парламент», — йдеться у заяві.

Обліковий запис тижневої давності був заблокований, а його вміст видалено.

Колишній лідер Консервативної партії сер Іен Дункан Сміт, один із законодавців, які забили на сполох, зазначив: «Ми раді, що парламент відразу ж після того, як їм повідомили, зрозумів, що існує проблема, і закрив його (обліковий запис — прим. ред.)».

Він сказав інформаційному агентству PA, що «важливо», щоб інші також звернули увагу на цю проблему, і що «ми маємо почати говорити з людьми про те, щоб вони не користувалися TikTok».

Представниця TikTok заявила: «Хоча це і розчаровує, що парламент більше не зможе спілкуватися з мільйонами людей, які використовують TikTok у Великій Британії, ми повторно пропонуємо заспокоїти тих членів парламенту, які висловили стурбованість, і роз'яснити будь-які неточності про нашу платформу».

27 липня парламент прорекламував новий обліковий запис TikTok у Twitter, заявивши, що він публікуватиме «новини та залаштунковий контент із Башти Єлизавети», починаючи з відеоролика про те, «де знаходиться найкраще місце, щоб зробити найкраще селфі зі знаменитою вежею».

Наступного дня чотири законодавці, на яких Пекін наклав санкції за те, що вони відкрито заявили про порушення прав людини в Сіньцзяні, написали спільний лист спікерам обох палат парламенту, заявивши, що ризики безпеки даних, пов'язані з додатком, що належить китайській компанії ByteDance, є «значними».

У листі депутати-консерватори Нусрат Гані, Дункан Сміт, Тім Лафтон, Том Тугендхат, безпартійний член парламенту лорд Девід Алтон і член парламенту від лейбористів баронесу Хелена Кеннеді заявили, що відповідно до закону про розвідувальну безпеку комуністичного режиму від 2017 року, китайські компанії зобов'язані надавати дані» своїй владі на запит і «можуть не повідомляти про це, якщо [ми] їх запитаємо».

Законодавці заявили, що керівники TikTok не змогли запевнити членів комітету з бізнесу, енергетики та промислової стратегії, що «компанія здатна запобігти передачі даних ByteDance, якщо материнська компанія зробить відповідний запит».

Вони закликали спікерів видалити обліковий запис доти, доки не з'ясують, «чи ввела компанія в оману парламент, і поки не будуть надані надійні гарантії того, що жодні дані не будуть передаватися до Китаю».

За матеріалами The Epoch Times USA