ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канадські війська прямують до Великобританії для підготовки українських сил

Велика Епоха
Міністр оборони Аніта Ананд виступає під час оголошення на базі канадських сил Трентон у Трентоні, Онталія, 20 червня 2022 року. (The Canadian Press/Lars Hagberg)

Міністр оборони Аніта Ананд заявила, що Канада направляє військових інструкторів до Великобританії, щоб допомогти навчити українців боротися з російськими окупантами, що вдерлися, повідомила канадська преса.

За її словами, до 225 військовослужбовців канадських збройних сил будуть у Великій Британії протягом чотирьох місяців.

Там вони працюватимуть разом із колегами з Великобританії, Нідерландів та Нової Зеландії, навчаючи українських військовослужбовців основ військової справи.

Попередню канадську військову навчальну місію, яка базувалася в Україні, було призупинено всього за кілька тижнів до початку вторгнення.

Ця місія, до якої також входили 225 канадських військових інструкторів, було розгорнуто у 2014 році після того, як Москва анексувала Кримський півострів і почала підтримувати проросійських сепаратистів на сході України.

Федеральний уряд стверджує, що ця місія, відома як операція "Об'єднувач", допомогла навчити понад 30 000 українських солдатів, перш ніж усі канадські війська вивели перед нападом Росії.