ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц пропонує продовжити роботу атомних електростанцій

Велика Епоха
Атомна електростанція «Гундреммінген» на півдні Німеччини, 26 лютого 2021 року. (LENNART PREISS/AFP через Getty Images)

Олаф Шольц заявив у середу, що продовження термінів експлуатації трьох останніх чинних атомних електростанцій «може мати сенс». Німеччина частково втратила російський газ і перебуває на межі енергетичної кризи.

Ці установки «мають значення тільки для виробництва електроенергії і тільки для невеликої її частки», але «у цьому все ж таки може бути сенс», підтвердив канцлер Німеччини.

Німеччина ухвалила принципове рішення про поетапну відмову від ядерної енергії наприкінці цього року.

Проте убогість постачання російського газу знову висунула на перший план питання збереження в експлуатації останніх електростанцій.

Канцлер Олаф Шольц перед газовою турбіною Siemens, 3 серпня 2022 року. (Andreas Rentz/Getty Images)

На частку трьох чинних атомних електростанцій — у Баварії, Нижній Саксонії та Баден-Вюртемберг — нині припадає 6% чистого виробництва електроенергії в країні.

Питання про їхнє розширення поділяє урядову коаліцію: «зелені» налаштовані скептично, Соціал-демократична партія Олафа Шольца досі трималася осторонь, а ліберали із ВДП виступають «за».

До цього також закликають консервативні партії ХДС-ХСС, які перебувають в опозиції.

Шольц обґрунтував поточний розгляд питання щодо розширення ядерної енергетики тим, що розвиток відновлюваних джерел енергії, які мають замінити ядерну та вугільну енергетику, йде повільніше, ніж очікувалося.

За матеріалами The Epoch Times