ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Помста за візит Пелосі: 35 тайванських експортерів харчових продуктів заборонені в Китаї

Велика Епоха
Китайські міліціонери у Шанхаї, Китай (Hu Chengwei/Getty Images)

З понеділка Китай заборонив імпорт 35 тайванських експортерів печива та тістечок як попередження автономному острову напередодні візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань.

Офіційне Центральне інформаційне агентство Тайваню повідомило у вівторок, що з 3200 тайванських компаній, зареєстрованих на китайській митниці в категорії продовольчих товарів, 2066 позицій було внесено до списку "зупинення імпорту".

Зі 107 позицій у категорії печива, випічки та хліба, 35 було внесено до списку "зупинення імпорту", згідно з розрахунками Reuters, заснованими на реєстраційних даних, розміщених на сайті Головного митного управління Китаю.

"Я дізнався про заборону перед відходом з роботи вчора ввечері", — сказав агентству Reuters один із керівників одного з постраждалих тайванських виробників харчових продуктів, додавши, що він не знає, чому його компанія потрапила під заборону.

"Ми помітили це і намагаємося з'ясувати подробиці", — сказав агентству Reuters співробітник кондитерської Kuo Yuan Ye.

Незрозуміло, чи очікуються нові припинення, але найбільші за вартістю статті експорту Тайваню до Китаю — це електроніка та електронні деталі, машини, пластмаси та хімікати.

У 2021 році китайський імпорт з Тайваню досяг рекордної позначки $189 млрд, згідно з офіційними тайванськими даними.

===