ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Німецький експорт виріс до рекордного рівня в червні, але перспективи похмурі

Велика Епоха
Контейнеровоз залишає порт перед визначною пам'яткою - Філармонічним залом у Гамбурзі, Німеччина, 11 березня 2020 року. (Fabian Bimmer/Reuters)

Німецька експортна вартість у червні зросла на 4,5 відсотка і досягла рекордного рівня, хоча економісти попередили, що значна частина зростання, швидше за все, була викликана зростанням цін.

Експорт зріс третій місяць поспіль, випередивши прогнози на 1-відсоткове зростання і збільшивши профіцит торговельного балансу Німеччини з урахуванням сезонних коливань до 6,4 млрд євро у червні, що значно вище за прогноз на 2,7 млрд євро.

За попередніми даними, минулого місяця Німеччина вперше за більш ніж 30 років зафіксувала дефіцит торговельного балансу, проте травневий показник — 1,0 млрд євро було переглянуто в середу до профіциту 0,8 млрд євро.

"Ці цифри слід сприймати з недовірою", — сказав Томас Гітцель із VP Bank, зазначивши, що зростання цін може збільшити номінальні обсяги експорту без фактичного експорту більшої кількості товарів. "З поправкою на ціни від зростання експорту, найімовірніше, мало що залишиться".

У другому кварталі економіка Німеччини стагнувала: війна в Україні, пандемія та перебої у постачаннях поставили найбільшу економіку Європи на межу спаду.

Асоціація німецьких промислових і торгових палат (DIHK) попередила, що промисловість Німеччини, яка залежить від експорту, чекає важке друге півріччя."Збої в ланцюжку постачання та високі витрати на енергію, сировину та імпортні матеріали продовжують гальмувати виробництво", — каже експерт із зовнішньої торгівлі DIHK Каролін Хервег.

"Крім того, охолодження економіки важливих експортних партнерів, таких як США, Китай чи єврозона також знижує попит на продукцію "Зроблено в Німеччині"".

Експорт до США, найбільшого експортного ринку Німеччини, у червні зріс на 6,2 відсотка у порівнянні з травнем, а експорт до країн-членів Європейського союзу зріс на 3,9 відсотка. Експорт до Китаю у червні зріс на 2,4 відсотка.

Червневий імпорт до Німеччини збільшився на 0,2 відсотка у порівнянні з попереднім місяцем з урахуванням календарних та сезонних поправок, повідомило федеральне статистичне управління. Аналітики, опитані агентством Рейтер, очікували зростання на 1,3 відсотка, у порівнянні з попереднім місяцем.

За матеріалами The Epoch Times