ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Стріляйте в голову, бо американці промили їм мізки". Кількість вбивств в Афганістані стрімко зростає

Велика Епоха
Бойовики Талібану в Афганістані (Getty Images)

Таліби продовжують вбивати колишніх військовослужбовців афганської армії та співробітників правозахисних груп, причому кількість загиблих за останні місяці різко зросла, згідно з нещодавньою доповіддю афганських дипломатів та офіційних осіб.

Група бойовиків намагається придушити тих, кого вважають противниками режиму, а також входить у зіткнення з групами опору.

Під час боїв з так званим Національним фронтом опору у трьох афганських провінціях у травні, а також після збройних повстань у деяких східних та південних провінціях Афганістану, у доповіді робиться висновок, що таліби довільно затримували, катували та вбивали десятки цивільних осіб, яких вони звинувачували у причетності до загибелі своїх бійців.

"Стріляйте їм в голову: чоловікам чи жінкам, усім, хто виступає проти Талібану та Ісламського емірату. Американці промивають їм мізки, і єдине рішення — вистрілити їм у голову. Я готовий прийти і вистрілити в тих, кого захопили таліби, зі своєї власної зброї, просто в голову і вбити їх, як собак і ослів", — заявив мулла Бабак, відомий представник талібів у провінції Вардак, у відеоролику, поширеному в соціальних мережах, цитує Foreign Policy.

В одному випадку, описаному в доповіді, сина колишнього співробітника афганської розвідки було закатовано до смерті в районному поліцейському центрі талібів у Бадахшані; інші колишні офіцери Афганської національної армії безвісти зникли.

В іншому випадку солдати Талібану заарештували колишнього офіцера армії і застрелили його, тоді як його сім'я благала їх пощадити. Таліби навіть почали стріляти в натовп під час церемонії похорону афганського поліцейського, змусивши сім'ю поховати його приватно.

Зростання кількості вбивств відбувається на тлі того, що колишні афганські чиновники звинувачують Талібан у нецільовому використанні державних коштів. За словами колишніх афганських чиновників та дипломатів, які написали доповідь, таліби місяцями не виплачують зарплату державним службовцям. Натомість угруповання поділило гроші, виділені на зарплату, між прихильниками режиму, і безпрецедентна кількість жебраків заполонила вулиці столиці.