П'ятниця, Сер 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За останній тиждень липня ціни на газ у Великій Британії зросли на 31 %

П'ятниця, 5 серпня 2022 року
Газова плита. (John Stillwell/PA)

Ціни на газ у Великій Британії зросли майже на третину в останній тиждень липня і досягли найвищої середньої вартості з середини березня, згідно з нещодавно опублікованими офіційними даними.

Ціна на газ зросла на 31 відсоток за тиждень до 31 липня, повідомило у четвер Управління національної статистики.

Також у четвер Центральний банк Великобританії, Банк Англії, підвищив ключову відсоткову ставку на 50 базисних пунктів до 1,75 відсотка, що стало найбільшим підвищенням відсоткової ставки за останні 27 років.

Різке зростання цін на енергоносії

Ціни на енергоносії значно зросли за останні місяці, причому першого тижня березня вони підскочили на дві третини після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

За тиждень до 31 липня витрати на автомобільне паливо підскочили на 9 відсотків у порівнянні з попереднім тижнем. Це також на 54 відсотки більше, ніж минулого року, і більш ніж удвічі перевищує середню суму, витрачену у лютому 2020 року до початку пандемії COVID-19.

Раніше цього літа ціни на пальне досягли найвищого рівня за всю історію. Але великі роздрібні мережі не знижують ціни на бензин відповідно до гуртових цін на не етильований бензин, що знизилися за останні два місяці, заявила цього тижня автомобільна група RAC.

Ціни на дизпаливо та не етильований бензин вказані на вивісці біля автозаправної станції BP у Вігані, північно-західна Англія, 8 червня 2022 року.(Paul Ellis/AFP via Getty Images)

Інфляційний тиск

На пресконференції після підвищення ставки, керівник Банку Англії Ендрю Бейлі підкреслив вплив зростання цін на енергоносії на ширшу економічну картину.

Він сказав, що "подальше різке підвищення цін на енергоносії" стало найзначнішою подією останніх місяців.

"Гуртові ф'ючерсні ціни на газ на кінець цього року... майже подвоїлися з травня", — сказав він, додавши, що вони "майже в сім разів вищі", ніж прогнозувалося рік тому.

"Це в переважній більшості випадків є наслідком обмеження Росією постачання газу до Європи та ризику подальших скорочень", — сказав він.

Комітет з монетарної політики, орган банку, який встановлює ставки, заявив, що інфляційний тиск у Великій Британії та решті Європи "значно посилився" з моменту останнього травневого звіту.

Очікуючи, що підвищення гуртових цін на енергоносії позначиться на роздрібних цінах на енергоносії, комітет з монетарної політики заявив, що очікує зростання інфляції в найближчій перспективі вище за попередні прогнози.

Він заявив, що інфляція за індексом споживчих цін у жовтні досягне 13,3 відсотка, що стане найвищим показником за більш ніж 42 роки завдяки стрімкому зростанню цін на газ.

За матеріалами The Epoch Times