ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Пентагоні заявили, що в Україні загинуло до 80 тисяч росіян

Велика Епоха
Заступник міністра оборони США Колін Кал (Youtube/скриншот)

За оцінками США, з початку вторгнення Росія втратила від 70 000 до 80 000 солдатів.

За оцінками української сторони кількість жертв становить близько 100-200 осіб на день. На запитання, чи вважає ці цифри прийнятними, Колін Кал, заступник міністра оборони США з питань політики відповів:

"Щодо українських втрат, я маю на увазі, очевидно, що бої були інтенсивними протягом деякого часу на сході, бої також посилюються на півдні. Я думаю, що кількість жертв то збільшувалася, то зменшувалась. Я не можу говорити про достовірність цих конкретних цифр. Проте я скажу таке: по-перше, що український бойовий дух і воля до боротьби безперечно і набагато вищі, я думаю, чим бойовий дух і воля до боротьби в середньому на російській стороні, тому я думаю, що це дає українцям значну перевагу. "Зрештою, понад 40 мільйонів українців воюють — ставки для них життєво важливі. Вони борються за виживання своєї країни".

"Я також скажу, що росіяни зазнають величезних втрат на іншому боці рівняння. Ви знаєте, в точних цифрах на війні багато туману, але я думаю, що ми можемо сказати, що росіяни втратили 70 000 або 80 000 менш ніж за шість місяців". Це комбінація вбитих у бою і поранених у бою, і це число може бути трохи нижчим, трохи вищим. Це дуже примітно, враховуючи, що росіяни не домоглися жодної мети Володимира Путіна з початку війни", — додав Колін Кал.

Представник Пентагону зазначив, що метою Путіна було вторгнення на територію всієї країни, зміна "режиму" в Києві та знищення України як незалежної, суверенної та демократичної держави.

"Нічого з цього не сталося. Початковий удар по Києву був повністю зірваний і відбитий українцями. Потім росіяни рушили на схід. Вони досягли деяких поступових успіхів на сході, хоч і не дуже великих за останні два тижні, але це далося російській армії величезною ціною через те, що українська армія недоотримала обіцяну допомогу. І я думаю, що зараз умови на сході в основному стабілізувалися, і акцент дійсно зміщується на південь, і це частково тому, що українці починають чинити певний тиск на півдні, і росіяни були змушені перекинути туди свої сили", — сказав Колін Кал.

"Отже, так, обидві сторони зазнають втрат, війна є найінтенсивнішим звичайним конфліктом у Європі з часів Другої світової війни, але українці мають багато переваг, не остання з яких — їхня готовність боротися", — додав американський чиновник.

===

Новини по темі: