ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Польща хоче убезпечити кордон із Калінінградським ексклавом, бо він є "нестабільним сусідом"

Велика Епоха
Заступник міністра внутрішніх справ Польщі Бартош Гродецький (Youtube/скріншот)

Польща зміцнюватиме безпеку на кордоні з Калінінградською областю Росії, оскільки все більше розглядає Росію як "нестабільного сусіда", повідомляє MXNews.

Заступник міністра внутрішніх справ Бартош Гродецький повідомив польським ЗМІ в четвер, що прикордонне відомство Польщі займається проєктом із впровадження ефективної та сучасної системи охорони периметра для захисту кордону Польщі з Калінінградською областю. Він назвав Росію "нестабільним сусідом".

Гродецький порівняв становище Польщі на кордоні з Калінінградом зі становищем на кордоні з Білоруссю, тому Польща посилює охорону кордону, використовуючи надійніші огорожі, досконаліші засоби електронного спостереження і "серйозні ресурси".

Міністр додав, що Росія є небезпечно нестабільною державою, яка здійснює терористичні акти проти своїх сусідів, що вимагає від Польщі наявності безпечного кордону. Польща має бути готова "до певних дій", які можуть виходити від Росії.

Відповідаючи на запитання про ефективність прикордонних укріплень Польщі з Білоруссю, Гродецький сказав, що вони зробили свою роботу зі скорочення потоку нелегальної міграції в ЄС.

Число спроб незаконного перетину кордону скоротилося з 40 000 минулого року до 8 000 цього року. За відсутності співпраці з боку Білорусі ці зміцнення були вкрай необхідні, сказав він.

Однак заступник міністра внутрішніх справ Польщі визнав, що для боротьби з міграційними потоками необхідний більш узгоджений кодекс правил ЄС.